Середа, 24 Квітня, 2024

ТОП затребуваних професій в Запоріжжі в 2020 році

Проблема безробіття, що  все більш прогресує і «розповзається» на різні верстви населення, стає дуже актуальна для України прямо зараз. Для Запоріжжя вона була важлива і кілька років тому, коли потужний індустріальний хаб, яким традиційно було наш місто, став стрімко деіндустріалізуватися в результаті закриття заводів і тисячі кваліфікованих робітників вирушили на вулицю. Точно так же, і навіть більше, ця проблема важлива і зараз, коли через так звану «коронакризу» свої робочі місця втратили безліч представників найрізноманітніших професій, пише zaporizhzhia-future.

Засилля тотального безробіття

Проблема відсутності робочих місць зараз дуже актуальна не тільки в нашій країні. Більш того, за оцінками різних міжнародних організацій, кількість безробітних прибуває рекордними темпами, буквально порівнянними з часом Великої депресії, коли в тридцятих роках минулого століття близько трьох сотень мільйонів людей отримали цей статус. Але в Україні у безробіття є свій особливий колорит. Якщо зазвичай безробітними стають представники тих професій, які використовують низькокваліфіковану працю, то у нас часто ряди тих, хто не має роботи, поповнюють досвідчені фахівці, найчастіше – з вищою освітою і вагомим досвідом роботи в галузі.

Запорізькі радощі й прикрощі

Що стосується Запоріжжя, то ми маємо свою «ложка меду» в бочці карантинних скорочень найманого персоналу та припинення роботи багатьох ФОПів. Статус індустріального (все ще!) міста дозволяє нам мати і свій ТОП високооплачуваних професій, який ми представляємо вашій увазі.

Отже, запорізькі підприємства станом на січень 2020 року активно запрошували до себе в команду вогнетривників, сталепрокатчиків, майстрів з ремонту різноманітного обладнання, пресувальників металобрухту. Більшість цих вакансій передбачає попереднє навчання в стінах самого ж підприємства, деякі з них навіть надають житло й щось на кшталт стипендій. Зараз, за ​​часів коронакризових скорочень, кількість таких пропозицій пішла на спад, проте вони все ще є. Фахівці пов’язують це з великим відтоком кваліфікованої робочої сили за кордон.

Якщо ж говорити про ті професії, для освоєння яких запорожцям необхідно спеціальну освіту, отриману заздалегідь, а то і стаж роботи за фахом, то в лідерах за запитами роботодавців значаться інженери (в тому числі з охорони праці), досвідчені бухгалтери і вихователі дитячих садків ( несподівано). Якщо ж у вас немає такої освіти, але є необхідність отримати роботу, є можливість влаштуватися водієм, слюсарем-інструментальником, електриком.

Найменшим попитом у Запоріжжі, особливо в зв’язку з карантином, що примусово «закрив» багато торгових точок, користуються станом на кінець 2020 року офіціанти, продавці, перукарі та інші співробітники б’юті-сфери. Кількість представників цих спеціальностей на біржі праці б’є багаторічні рекорди і безпосередньо пов’язана з епідеміологічною обстановкою в країні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.