Вівторок, 28 Травня, 2024

Айтішник шукає роботу. Що пропонують в Запоріжжі

Здобути освіту мрії – це, традиційно, ще половина проблеми. Всі, хто стикався з цим питанням, знають, що за цим звичайно слідує куди більш неприємне (як часто виявляється чомусь) дійство: знайти роботу. Адже не секрет, що вчимося ми виключно для того, щоб десь застосувати свої навички і, як закономірний результат, отримати за свою працю гроші. Тому всі претенденти традиційно намагаються «продатися» подорожче. Далі на zaporizhzhia-future.

В принципі, у айтішника, який отримав якісну освіту, з цим проблем бути не повинно. Ну, на перший погляд так. Однак, як показує практика, далеко не завжди це очікування спрацьовує.

Айтішники теж плачуть

Не секрет, що в інформаційні технології часто йдуть саме за «довгим рублем», адже заробітна плата в цій сфері відрізняється високим розміром, а попит – стабільністю. Дійсно, мало яка компанія в 21 столітті здатна обійтися без штатного системного адміністратора, власного сайту, який потрібно адмініструвати, або ще півдесятка «навколокомп’ютерних» фахівців. Однак, якщо уважно проаналізувати дані відкритих джерел і різних джоб-порталів, то стане ясно, що запорізькі айтішники отримують в середньому на 150-300 доларів менше, ніж їх столичні колеги. Нижче наших комп’ютерників в рейтингах тільки вінницькі і черкаські айтішники. Втім, слід сказати, що заробітна плата фахівців цієї галузі сильно залежить від кваліфікації. Так, фахівець категорії senior в середньому отримає близько 4000 доларів на місяць за свою працю, тоді як junior-розробник – всього близько 650 доларів. Крім того, на рівень зарплати безпосередньо залежить і від того, в компанії якої спрямованості працює людина. Так, якщо підприємство займається розробкою кінцевого продукту, то це піднімає цінник праці відразу на 100-200 доларів, в той час як робота в компанії, яка «обслуговує» чужі проекти, вартує, відповідно, на ці пару сотень доларів дешевше.

Втім, для фахівців інших напрямків і спеціальностей заробітна плата навіть найбільш низькооплачуваного комп’ютерника здається захмарною. Що поробиш – специфіка часу.

Запорізькі перспективи

Зовсім недавно стало відомо про те, що будівля, яку запоріжці знають як Будинок побуту «Ювілейний» продана американцеві запорізького походження Максиму Полякову. Сфера бізнесу, в якій він працює і в якій, відповідно, став відомий, це як раз інформаційні технології та космічна індустрія. На даний момент підприємець успішно працює в Силіконовій долині, однак придбання такого об’єкта дає привід сподіватися на те, що і в Запоріжжі з’явиться свій філіал його робочого місця. Чи потрібно говорити про те, що такі нововведення можуть дати роботу сотням фахівців-комп’ютерників, а також пов’язаним з інформаційними технологіями людям інших спеціальностей? У Запоріжжі їх, м’яко кажучи, не бракує. Таких фахівців в нашому місті готують відразу кілька державних вищих навчальних закладів та ряд приватних, тому кадри для комплектації нового підприємства знайдуться, було б куди їм влаштовуватися.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.