Всупереч поширеній думці, сучасні технології принесли разом із собою не тільки поголовне захоплення соціальними мережами, що сковують людину. Розробники додатків намагаються, крім розваги, зробити наше життя набагато простіше. Сьогодні ми не можемо собі уявити жодного дня без використання навігатора чи месенджера. Сучасні технології захопили нас – тепер ми замовляємо їжу не встаючи з дивана, проводимо наради не одягаючи штани та вимірюємо ЕКГ смарт-годинником. Більше на zaporizhzhia-future.com.ua.
Мобільні програми як частина сучасного життя
Ви прокидаєтесь вранці від звуку будильника. На сніданок готуйте омлет за рецептом, який учора ввечері побачили у ТікТок. Через Uklon замовляєте таксі. «Серйозно? Чому так дорого? З Бабурки дешевше буде!». На мосту між правим та лівим знову затор. “Коли вже відбудують вантовий?”. Вид на Дніпро сьогодні чудовий як ніколи. Ви робите фото та публікуєте його у Instagram. Щоб скоротити час, у машині слухаєте музику у бездротових навушниках через Spotify. На роботі використовуєте Telegram як файлообмінник (як раніше використовували Skype). А можливо ви зовсім будуєте свій бізнес у Facebook, створюючи там бізнес-сторінки, які охоплюють обсяги відвідувачів у десятки разів більші, ніж колись охоплювали веб-сайти. Після роботи ви повертаєтеся додому, переодягаєтеся, відкриваєте Runtastic та починаєте вечірню пробіжку вздовж Дніпра. Годинник на руці починає вібрувати – ви виконали денну норму бігу. Зробивши ковток води, попередньо відзначивши це в додатку, ви думаєте про те, що готувати вечерю сьогодні вам ліньки. Дорогою додому замовляєте доставку з Glovo, а після повернення зустрічаєте біля дверей під’їзду кур’єра. Вам залишається прийняти душ, включити на ноутбуці новий серіал від Netflix і готуватися до завтрашнього дня.
Ми описали типовий день менеджера середньої ланки в Запоріжжі до подій 24 лютого. Нині все не так. Давайте з’ясуємо, які з додатків, що використовуються в мирний час знадобляться вам і сьогодні, а що з нового буде потрібно найближчим часом?
Які програми корисні запоріжцям зараз?
З вашого дозволу, представимо вам свій список необхідних для життя сьогодні додатків у вигляді своєрідного топу:
1. «Дія» – буквально два роки тому фраза «держава у смартфоні» звучала як щось фантасмагоричне та неможливе. Здавалось, що оцифрувати всі необхідні та важливі процеси у державі просто неможливо. Проте насправді все виявилось не так.
Прямо зараз Дія – це багатофункціональна програма, яка крім ваших документів (які можна використовувати офіційно на всій території України), має купу нових фіч. З початку бойових дій у Дії з’явилася можливість дивитися телеканали та прослуховувати радіо. Пізніше було представлено “ЄВорог” – штуку, яка дозволяє передавати інформацію про вороже пересування безпосередньо військовим. Ще пізніше – гра «Байрактар», яка заснована на вже всім відомому турецькому військовому безпілотнику.
Але якщо ігри та радіо можуть здатись не зовсім серйозними речами для номера один у нашому топі додатків, то хочу нагадати, що в Дії все ще можна оформити величезну кількість документів не виходячи з дому. Для всіх переселенців (яких тільки по офіційним даним в Запоріжжі вже більше 115 тисяч) додаток буде особливо корисним, адже таку необхідну сьогодні довідку ВПЛ можна оформити в два кліки.
2. «Тривога!». В Запоріжжі по декілька разів на день лунають проникливі сирени які сигналізують місцевим про повітряну тривогу. Додаток допоможе вам не прогавити момент потенційної небезпеки, тому що “перекрикує” відтворювані смартфоном мультимедіа. Незважаючи на те, що власників Android-смартфонів компанія Google також попереджає про небезпеку, пуш-повідомлення від техногіганта приходять із уповільненням. Також американська компанія іноді помиляється з геолокацією, а сигнал попередження не відрізняється від повідомлення телефону. Тому у випадку з вітчизняним додатком шансів упустити повідомлення про повітряну тривогу практично немає (тільки у разі відсутності підключення до інтернету).
3. «Ліки, пігулки. Контроль» – створений у 2016 році додаток є актуальною базою офіційно зареєстрованих в Україні ліків, інструкцій до них та пошук аналогів препарату, яким ви користуєтеся. В обласному центрі проблем із ліками поки що не спостерігається. Зовсім інша ситуація в області та районах. Тому програма буде актуальною і необхідною для тих, хто шукає аналог своїм лікам, які зникли з полиць аптек Запоріжжя у зв’язку з військовими діями.
4. «Easy Way» – програма, яка дозволяє відслідковувати пересування громадського транспорту та будувати маршрути до необхідного вам місця. Дуже знадобиться всім, хто вперше опинився в Запоріжжі (розібратися в такому великому місті без сторонньої допомоги буде складно). Допомагає орієнтуватися людям, які не знають маршрутів руху у місті. Місцевим буде корисно через похвилинний розклад громадського транспорту на кожній зупинці.
5. “Telegram”. На п’яте місце хотілося поставити щось типу «Glovo», але здалося, що це буде виглядати як «бенкет під час чуми». Тому на п’ятому місці в нашому топі розташувався додаток, без якого, ми впевнені, вже неможливо обійтись. З першого дня війни саме телеграм став місцем, звідки люди черпають новини та нову інформацію. Саме цю програму люди відкривають вранці кожного дня, щоб перевірити актуальні новини та зв’язатись з близькими. Месенджер Павла Дурова однозначно став майданчиком для спілкування як для звичайних людей, так і для представників влади. Державні органи завдяки додатку можуть максимально швидко інформувати населення про найважливіші події у місті. В Запоріжжі таким представником є Анатолій Куртєв – секретар запорізької міської ради. Його ви теж можете знайти в Telegram.