П’ятниця, 12 Квітня, 2024

Як змінився Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» за рік

Запорозький аеропорт був заснований ще у 1943 року, одразу після звільнення міста. Він перебував у державній власності. Спочатку його розбудовували та здійснювали рейси між містами колишнього СРСР. 

Але вже у 90-х роках, через падіння економіки, знизився пасажиропотік. Підприємство було збитковим, оскільки гроші в нього ніхто не вкладав. Більше читайте на сайті zaporizhzhia-future.com.ua.

Лише у 2013 році аеропорт Запоріжжя змінив форму власності. Його передали місту. А на сесії міськради розробили програму щодо належної та безперебійної роботи КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя»».

Розвиток аеропорту

Вже через три роки розробили програму розвитку аеропорту. Планувалося відремонтувати злітно-посадкові смуги та побудувати новий сучасний термінал, з якого здійснюватимуть міжнародні вильоти.

Будівництво нового терміналу розпочали у 2017 році та тривали протягом двох років. Загальна площа нового терміналу – понад 12 тисяч кв. м

Спочатку будівництво об’єкту оцінювали у 530 млн грн, але згодом проєкт подорожчав до 795 млн грн.

Лише 19 жовтня 2020 року з нового терміналу Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» відправився перший рей. Рівно о 6:50 відправився перший авіарейс «Запоріжжя-Бориспіль». У літаку авіакомпанії Sky Up перебували 123 пасажира.

Вже ввечері зустріли зворотній рейс «Бориспіль – Запоріжжя», на борту було 93 пасажира. З того часу в новому термінали почали приймати внутрішні рейси. Через кілька днів і міжнародні.

За словами керівництва аеропорту, після відкриття нового аеропорту, з’явилися нові робочі місця. А також місто стало відвідувати ще більше туристів з різних країн.

За рік запорізьким аеропортом скористалися 562 279 пасажирів. За цей час здійснилося 3188 рейсів. Серед них: внутрішніх – 1420 та міжнародних – 1768.

Крім того до міста «зайшли» нові авіакомпанії. Такі як: Windrose, МАУ, Austrian Airlines, “Мотор Січ”, Wizz Air, SkyUp Airlines, Turkish Airlines, Pegasus Airlines, LOT Polish Airlines S.A, Azur Air.

Щомісяця в аеропорту надають статистичні данні щодо польотів. Наприклад, у вересні із Запоріжжя найчастіше вилітали до Анталії, Стамбулу, Києва, Тивату, Шарм-еш-Шейху.

Що всередині нового терміналу

На території запорізького аеропорту можна відвідати різні кав’ярні, є два Duty Free, медпункт. А також, у зв’язку з пандемією додатково відкриті пункти, де можна зробити тести на коронавірус або вакцинуватися. Ще тут встановлено безконтактні системи, де можна вимірять температуру тіла, така система ще визначає, чи є на обличчі людини захисна маска.

Крім того, у будівлі є конференцзал, місця, де пакують багажі та сервіси для людей з інвалідністю, кімната догляду за дитиною, інформаційний центр, працюють ліфти та ескалатори,

Слід відзначити, що цей термінал був першим, який побудували в Україні впродовж останніх восьми років. Він може обслуговувати до 400 пасажирів на годину та близько мільйона туристів в рік. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.