П’ятниця, 29 Березня, 2024

Дамба Запоріжжя сьогодні

Дніпровська ГЕС після повномасштабного вторгнення російської федерації приковує до себе увагу всіх запорожців, які в умовах війни сидять одразу на двох порохових діжках: Запорізькій АЕС та греблі через Дніпро. Останні кілька тижнів, повідомляє сайт zaporizhzhia-future, майже щодня відбуваються технологічні процедури зі зливу води. Багато фанатів теорій змови вже включили режим паніки, який поширюється і на адекватних громадян. Розберемося разом у проблемі Дніпровської ГЕС, пригадаємо випадки її прориву та намагатимемося заспокоїти тих, хто піддається паніці.

Історія та катастрофи

64 метри висоти та 760 метрів довжини стримують могутній Дніпро, будучи п’ятим щаблем Дніпровського каскаду ГЕС та допомагають виробляти величезну кількість дешевої електроенергії. Воістину гігантська річ, створена топовими інженерами свого часу, тривалий час була найбільшою ГЕС усієї Європи та однією з найпотужніших у світі. Зараз, крім своїх основних цілей, вона щільно засіла у культуру запорожців, ставши невід’ємною частиною нашого міста.


Ще за свого будівництва, Дніпровська ГЕС створила величезні проблеми для понад 50 населених пунктів, які перебували в зоні затоплення. 14 населених пунктів було затоплено повністю. У зону затоплення потрапила територія у 16 тисяч гектарів землі. Крім міст та сіл, вода поглинула залізниці та мости. Проте саме такою на той час була ціна прогресу. У зв’язку із будівництвом Дніпровської ГЕС та новими робочими місцями чисельність населення Запоріжжя збільшилася приблизно в чотири рази.
Під час Другої світової війни її підривали двічі: першими це зробили солдати радянської армії після того, як німецькі війська увійшли до Запоріжжя. 19 серпня 1941 року був зроблений підрив. У греблі утворилася величезна дірка, з якої ринула вода. Понад 50 тисяч людей стали жертвами затоплення.
В 1943 році історія повторилася. Тепер уже німецькі окупанти, які відновили греблю, змушені були тікати. Вони зробили підрив, внаслідок якого було зруйновано всі гідроагрегати, верхню будову машинного залу та більшу частину ГЕС. Тільки в 1950 році робота Дніпровської ГЕС була повністю відновлена.

Що сьогодні?

У зв’язку із тим, що запоріжці чудово усвідомлюють наслідки можливої ​​руйнації Дніпровської ГЕС, будь-яка новина про події на греблі стає приводом для дискусій. Нещодавно люди почали масово обговорювати масштабне зливання води через дамбу. Поспішаємо ще раз заспокоїти всіх, хто вигадав собі альтернативні варіанти реальності зі страшними наслідками: злив води – це звичайна технологічна процедура.
Водосховища у зв’язку із великою притокою води у Дніпрі та Десні стали переповнюватися. Через недостатнє споживання потужностей і щоб уникнути підвищення рівня верхнього б’єфу, керівництво Дніпровської ГЕС ухвалило рішення про частковий спуск води. Тому хвилюватися запорожцям нема про що. На даний момент гідроелектростанція працює у штатному режимі. У зведеннях новин про греблі можна побачити лише ДТП, що сталися на ній. ДТП без постраждалих та загиблих. Нехай це будуть найгірші новини, пов’язані із Дніпровською ГЕС.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.