Вівторок, 28 Травня, 2024

 Запорізькі мости: історія та сучасність

Запоріжжя розділено на два береги – лівий та правий. Між ними простягається річка Дніпро. Обидва береги з’єднують мости – Арковий, Преображенського, вантовий, та гребля Дніпрогес. Завдяки цим спорудам можна швидко дістатися в інший кінець міста, пише zaporizhzhia-future.com.ua.

З’єднує Хортицю з правим берегом

Завдяки арковому мосту можна дістатися з правого берега на острів Хортицю. Він був побудований у 1974 році. Це був унікальний виріб за часів Радянського Союзу, адже на під час будівництва вперше використали 205-метрову балку, яка поєднана разом з балкою жорсткості. Через нього було простягнута лінія, по якій курсував тролейбус. На початку двохтисячних міст закривали на ремонт через те, що відкололася скеля, в яку опиралася одна з опор. Під час реконструкції прибрали тролейбусні пори з того часу такий вид транспорту тут не курсував. Але кілька років тому міська влада закупила тролейбус автономним ходом і один маршрут пустили на Хортицю саме через арковий міст. А також на самому мосту встановили конструкції, щоб водії не перевищували швидкість. Ще цей міст використовують для стрибків на тарзанці.

Хортицький район з центром Запоріжжя з’єднують мости Преображенського. До них були тимчасові споруди, які почали будувати у 1944 році, після того, як вигнали з міста німців. Вони повинні були з’єднати два береги та налагодити залізничне сполучення Запоріжжя з Нікополем. Для цього на лівому березі вручну споруджували насип. Загальна довжина двох споруд – близько двох тисяч метрів. Ці споруди служили дев’ять років, поки на їх місці не з’явилися капітальні мости Преображенського. Вони мають по одній смузі в обидві сторони. Коли з’явився Хортицький район і жителі почали працювати на лівому березі, то на мости почалося велике навантаження, з’явилися довгі затори. Через це почалася руйнація деяких споруд.

Мости розвантажили місто

Тому з’явилася необхідність будувати нові мости через Дніпро аби з’єднати Бабурку з центром міста і при цьому розвантажити мости Преображенського аби не було заторів.  Будівництво нових мостів почалося у 2004 році.  Але через брак коштів все затягнулося на 18 років. Після того, як у 2021 році внесли проєкт до програми «Велике будівництво», провели електроні торги, які виграла турецька компанія. Після цього почалося будівництво. Всього комплекс складається з шести транспортних розв’язок. Один балковий та один вантовий міст вже відкрили.  Залишилося добудувати ще дві такі споруди.

Також правий та лівий береги з’єднує гребля Дніпрогесу. Її побудували у 1932 році. Після її будівництва водою затопило 50 населених пунктів, адже рівень води став набагато вищим. По греблі пускали трамваї та тролейбуси. Під час Другої Світової війни Дніпрогес підривали. Після війни греблю знову відновили. Через інтенсивний рух автотранспорту з роками покриття почало руйнуватися тому кілька років тому тут замінили асфальт. Люди часто прогулюючи проходять пішки греблею, звідти відкривається гарний краєвид на Хортицю. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.