Вівторок, 28 Травня, 2024

Фото-тур Бердянськом: п’ять причин пишатися перлиною Запорізького краю

Багато запоріжців і мешканців нашої області в якості літнього відпочинку віддають перевагу Бердянську. Це порівняно тихе і невелике містечко на узбережжі теплого та ласкавого Азовського моря здавна приваблює всіх, хто любить відмінний пляжний відпочинок. Далі – на https://zaporizhzhia-future.com.ua

Однак у Бердянську, як і в кожному курортному місті, є свої специфічні переваги – тобто ті гранично атмосферні місця, куди захочеться повертатися знову і знову, щороку. У них ви почуватиметеся краще, згадуватимете найприємніші моменти вашого життя, насолоджуватиметеся сьогоденням і повноцінно мріятимете про майбутнє.

Майданчик із сюрпризом

Одним із таких місць, яке може стати чудовим фоном для фотографій та чудовим місцем для спогадів, є знаменитий оглядовий майданчик, що знаходиться на Горі. З неї відкривається чудовий вид вниз – на всю акваторію Бердянської затоки, Бердянський вантажний порт, Набережну з Приморською площею, частково – на Азовський проспект, по якому натовпами пересуваються сотні і тисячі курортників у пошуках вражень і захоплень. Загалом, цей оглядовий майданчик приємно здивує кожного, хто зважиться пройти не зовсім зручний шлях із центральної частини міста вгору, щоб помилуватися на всю цю красу.

Втім, багато туристів оглядовий майданчик Бердянська нещадно лають. Незважаючи на те, що він обрамлений прекрасними перилами у вигляді античної балюстради, має симпатичні ковані елементи і навіть кілька колон “а-ля давня Греція”, їм здається надто примітивним вигляд униз – саме на Центральний ринок Бердянська. У чому правда? Чому одні бачать відкрите море та кораблі під бункеруванням перед відплиттям на інший кінець світу, а інші – лише різнокольорові павільйони? А весь фокус полягає в тому, що оглядових майданчиків у Бердянську не один, а цілих два, і розташовані вони поряд! З нижнього майданчика курортники та туристи можуть потрапити на верхній – той самий, стоячи на якому легко уявити себе капітаном далекого плавання, який збирається дати команду про відплиття судна. А ось нижній майданчик прекрасний швидше не виглядом з нього, а зовнішністю. Ось такі різні в Бердянську оглядові майданчики, але обидва, безперечно, варті вашої прицільної уваги.

Різноманітність пам’ятників

Крім оглядового маданчика міста, багато курортників люблять проводити вечори, насолоджуючись прогулянками головним проспектом Бердянська – Азовським. Там можна побачити безліч привабливих об’єктів інфраструктури, які були вигадані та встановлені спеціально для того, щоб привернути увагу туристів та стати частиною сюжету веселих фотографій. Мало де у всьому світі ви можете знайти таку кількість незвичайних пам’яток, зібраних буквально на одному-двох квадратних кілометрах площі. Так, наприклад, пам’ятник Жабі (тій самій, яка задушила половину людства), пам’ятник Хлопчику-Рибачку, пам’ятник Сантехніку (у найнезвичайнішому вигляді – з-під землі), пам’ятник Бичку-Годувальнику (на честь порятунку бердянців від голоду протягом багатьох років історії міста), пам’ятник валізам курортників (у вигляді величезних кам’яних брил, так-так), пам’ятник Щасливому дитинству (у вигляді триколісного велосипеда на постаменті), і навіть пам’ятник Дачникам (у дещо незвичайній для монументів позі). Словом – курортникам належить побачити багато цікавих і навіть у чомусь унікальних об’єктів, а скільки вдалих фотографій можна привезти з такого відпочинку! Просто не порахувати.

Курортні забави

Крім таких монументальних шедеврів на Набережній, курортників у Бердянську порадують також деякі незвичайні пам’ятки у районі Курорту. Приміром, тут можна зустріти пам’ятник Комару-Звонцю чи пам’ятник Русалці – в натуральну величину. Раніше ці твори прикрашали головну арку біля входу в район Курорт, проте після раптового закриття санаторію “Лазурний”, біля якого знаходилася ця арка, пам’ятники перенесли на більш “обжите” місце неподалік головної алеї санаторію “Бердянськ”.

Незвичайні та по-справжньому “атмосферні” знімки можуть вийти і в результаті візиту до центрального РАГСу Бердянська. Тут увагу численних туристів привертають аж два незвичайні об’єкти. По-перше, це скульптурне зображення лебедів, виготовлене з металу. Лебеді пофарбовані білою фарбою і являють собою прекрасний фон для фотографій, що запам’ятовуються. А другим привабливим об’єктом неподалік РАГСу є кована альтанка, увінчана скульптурами двох лелек на даху. Такий чудовий дует служить чудовою фотозоною для всіх, хто приїжджає до Бердянська і проходить його вулицями.

Бригантина чекає на гостей

Проте найбільш непередавані фотографії приморського курортного міста можна зробити з двох точок: перша з них – це акваторія Бердянської затоки, а друга – це величезне колесо огляду, яке височить на головній площі Бердянська. Кожна з цих точок має свої переваги та запам’ятовується її відвідування надовго. Так, скажімо, фотографії з борту піратської бригантини, яка швартується біля одного з бердянських причалів, і за розкладом катає туристів морем, виглядають просто чудово. Вітрила (хоч і бутафорські, але цілком натуральні), чудові литі гармати, справжній штурвал – все це на фотографіях виглядає просто епічно, а в поєднанні зі спокійною синьою гладдю моря і білим струменем кільватеру за кормою – і поготів.

Колесо огляду

Не менше захоплення викликає у туристів і підйом на найвищу точку колеса огляду “Міраж” (що в перекладі означає “Уявлення”). Як на долоні, розстилається перед очима мандрівників вся акваторія затоки, територія порту зі своїми будівлями та кранами, кваплива і не завжди рівно забудована смуга міських вулиць та строкаті бердянські квартали. Дахи будинків неподалік Набережної та Азовського проспекту створюють химерну мозаїку, яку може побачити кожен сміливий та зацікавлений турист.

Неперевершені фотографії, які ми привозимо з відпустки, багато років нагадують нам про ці чудові дні. Зробити красиві, незвичайні та якісні знімки в Бердянську не становить проблем – адже, подібно до більшості курортних міст, він сповнений різноманітних сюрпризів для відпочиваючих. Подорожуйте, фотографуйте і згадуйте Бердянськ – він того вартий!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.