Здається, деякі ситуації в нашій країні створені спеціально для того, щоб все-таки звернути на них увагу людей. І тому повторюються вони неодноразово і досить наполегливо. Так би мовити, поки не дійде. На жаль, супроводжується вся ця «пишність» загибеллю людей і втратою майна. Але відповідальним особам, мабуть, все одно незрозуміло, тому що історія змушена повторюватися. Далі на zaporizhzhia-future.
Після вибухів житлових будинків у Дніпрі, Дрогобичі та Києві про недоліки функціонування газового господарства в Україні заговорили вже масово. Причому стягувати дуже чималі суми як за транспортування блакитного палива, так і за обсяги його споживання, чомусь не забувають. А ось про взяті на себе обов’язки утримувати магістралі та обладнання на належному рівні чомусь забули моментально.
Фейсбук-відчай
Вчора в Фейсбуці з’явився пост одного з зневірених абонентів газу по вулиці Лахтинська в Запоріжжі. Як виявилося, ще в квітні цього року автор викликав газову службу через витік газу. Браві работнички замість того, щоб відремонтувати несправність, просто відключили абонента від газопостачання і поїхали, задоволені своїм внеском в мир у всьому світі. Через деякий час абонент придбав нову піч і хотів було підключити її до газопостачання, але тут сталося найцікавіше. На свої численні телефонні і письмові запити всюди абонент отримує лише відписки та повідомлення, що «це не до нас, а до кого-небудь іншого». Схоже, що зворотне підключення абонентів і зовсім не налагоджено, або співробітники мають настільки низькоякісну підготовку, що не в змозі проконсультувати навіть по таким, здавалося б, основоположним питанням.
Самі з вусами
Але це далеко не найцікавіше. Адже саме ця людина виявилася не тільки порядним мешканцем, а й відповідальним сусідом. А скількох непорядних і невідповідальних можете згадати ви, навіть не намагаючись? Ось так, з наскоку. Напевно не менше десятка. А це означає, що потенційних «будинків-смертників» у нас сотні, якщо не тисячі, адже набагато простіше зробити все або самому, або із залученням рукатого сусіда-умільця, ніж зв’язуватися з паперовою тяганиною і Запорожгоргазом, завдяки яким можна залишитися без блакитного палива на довгі півроку. У коментарях до посту, до речі, жителі міста масово радили мешканцям вчиняти саме так, при цьому не забуваючи нагадати про високу ціну електрики і, відповідно, високі витрати на приготування їжі без використання газу.
Таким чином, неповороткість комунальних служб-монополістів може коштувати дуже дорого майже кожному жителю України. Але вирішувати це питання ніхто чомусь не прагне, незважаючи на те, що подібні прецеденти вже, на жаль, були. Питання функціонування газової служби актуальні по всій території країни, від Львова до Харкова, оскільки в кожному місті населення хоче, оплачуючи чималі суми за користування блакитним паливом, отримувати якісну і безпечну послугу. Ось і лайфхак для учасників місцевих виборів: обіцяйте зробити користування газом безпечним. Хоча б на рівні середини минулого століття.