Вівторок, 28 Травня, 2024

Дорожче, довше, важче. Як працює транспорт в Запоріжжі під час локдауна і що буде з вартістю проїзду

До настання весняного локдауна ми навіть не могли підозрювати, яку важливу роль в нашому повсякденному житті відіграє громадський транспорт. І що всі ми в тій чи іншій мірі від нього залежні. Навіть, якщо вже багато років поспіль пересуваємося по місту виключно на власній машині. Адже, прийшовши в будь-яке громадське місце за власними потребами, кожен з нас хоче застати лікаря (якщо це лікарня), продавця (якщо мова йде про магазин) або, наприклад, вихователя (якщо говорити про дитячі садки) на звичному робочому місці. Але ж ні. Далеко не факт, що всі вони точно так само їздять на машинах. Адже щодня десятки і сотні тисяч наших співвітчизників переміщаються на маршрутках, трамваях, тролейбусах і електричках, пише “zaporizhzhia-future.com.ua“.

Перший карантин

Коли коронавірусні обмеження залишили всіх цих людей без доступного транспортного сполучення – в місті почався міні-колапс. Особливо важко довелося тоді жителям спальних районів, особливо тим, чиї будинки знаходяться досить далеко від кінцевих зупинок.

До осіннього локдауну мешканці Запоріжжя вже пристосувалися до того, щоб їздити в транспорті «лімітовано»: тобто невідомо скільки простоювати на зупинці в очікуванні тієї маршрутки чи автобуса, який підбере пасажирів, а не покотить гордо далі, оскільки всі сидячі місця зайняті ще з кінцевих . Безумовно, це викликає масові нарікання і навіть скарги в мерію, але там, як правило, допомогти нічим не можуть. Навіть логічна пропозиція збільшити кількість одиниць транспорту на лініях для того, щоб перевезти всіх бажаючих, наштовхується на резонне заперечення: немає водіїв, не вистачає рухомого складу. Але людям, які змушені в 5.30 ранку займати чергу на маршрутку, щоб вчасно потрапити на робоче місце, від усвідомлення цього факту не легше. Перевізники наполягають на тому, що карантинні обмеження «добили» пасажиропотік і тому працювати при таких умовах для водіїв нерентабельно.

Дорожче і неякісно

Питання підвищення вартості проїзду в маршрутних таксі ще з літа буквально витало в повітрі. Після Нового року стало відомо, що «наполегливо тримаючий оборону» градоначальник Запоріжжя Володимир Буряк, за інсайдерською інформацією, погодився на незначне (?) здорожчання транспортних послуг для жителів міста. На даний момент мова йде про дві-три гривні. Однак запорожців, крім ціни, чимало хвилює питання якості перевезень. Адже рухомий склад потребує негайного поновлення на більшості маршрутів, на яких курсують автобуси малої місткості. Крім того, водії на свій розсуд змінюють графіки рухів, не дотримуються інтервалів між машинами для того, щоб збільшити свій заробіток. Тому збільшити вартість проїзду, не подбавши про якість, неможливо без оглядки на соціальний вибух. У соцмережах масово висловлюються тези про те, що підвищення вартості проїзду при демонстративному закритті очей на неналежне обслуговування більше схоже на спробу скористатися безвихідним становищем абсолютної більшості запорожців.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.