Вівторок, 28 Травня, 2024

У Запоріжжі продовжують оновлювати трамвайний парк

В рамках міської програми «Запорізький трамвай» комунальники оновлюють рухомий склад. Запоріжці впродовж кількох років спостерігають, скільки вже по місту курсує оновлених трамваїв. Далі на zaporizhzhia-future.

Реалізується «Запорізький трамвай» з 2017 року. За цей час вдалося оновити чотири десятки трамваїв, які щодня курсують по всьому місту.

Німецькі трамваї на запорізьких коліях

Трамваї, які їздять по Запоріжжю, придбані в Німеччині. Європейські вагони типу «Татра КТ4Д» 1980-х років випуску. Раніше вони експлуатувалися у Берліні до 2015-2017 років. Там ці вагони вже не використовують, бо відпрацювали своє. Проте Запоріжжя їх викуповує, капітально ремонтує та випускає на лінії.  

У «Запоріжелектротрансі» фахівці адаптують колеса під ширину наших колій, бо у Німеччині вони значно вужчі, ніж у нас. Потрібно розібрати візки, щоб замінити бандажі, вісі, ступицю. Це доволі великий обсяг робіт. Керівництво підприємства зазначає, що ці кузови дуже хороші. А також набагато дешевші ніж купувати їх в іншому місті. Ці трамваї відповідають усім сучасним вимогам. Всередині комунальники вичищають вагони, розварюють, якщо є необхідність фарбують, встановлюють нові сидіння тощо.

Цей вагон трохи довший за наші, він має чотири двері, які контролює водій. Трамвай пересувається плавно і не гальмує різко. Зовні є кнопки, які кожен може натиснути, щоб відчинилися двері та можна було зайти в салон. Вони автоматично відкриваються і через шість секунд закриваються. Водій може натиснути кнопку й утримати двері, поки всі не зайдуть. У будь-якому випадки такі двері не притиснуть пасажира. Також є пандуси, щоб до транспорту могла заїхати люди з інвалідністю на коляска або матусі з дитячими візочками.

Також на даху трамваїв встановлено дренажну технологію, аби волога не накопичувалася.  

Ззовні трамвай фарбують у корпоративні кольори підприємства – червоного з білого кольорів та вишитий орнамент. Один такий вагон коштує майже три мільйони гривень.

Ще один новий трамвай

Черговий оновлений трамвай у тестовому режимі вийшов на лінію, 1 грудня. Спочатку трамвай повинен у тестовому режимі наїздити певну кількість годин. Якщо за цей час з ним все гаразд, то трамвай пускають на якийсь із постійних маршрутів.

Як зазначив виконуючий обов’язки міського голови Анатолій Куртєв, запоріжці повинні пересуватися по місту в комфортних умовах, тому розвиток громадського транспорту буде продовжуватися.

За останні кілька років за кошти з міського бюджету трампарк оновили практично повністю. На підприємстві зібрали 14 запорізьких трамваїв та купили 25 – європейських. Крім того, намагалися поступово оновлювати стрий рухомий склад.

Впродовж 2021 року планувалося зібрати три трамваї, один з них вже вийшов на лінію. Нині продовжують збирати ще два вагони. За два місяці їх також планують вже запустити на лінії. Після цього запоріжців возитимуть вже 17 запорізьких трамваїв.

До речі, на цих вагонах встановлено GPS-навігатори. Тому рух трамваїв можна простежити через додаток «Дозор Сіті».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.