Будівництво мостів в Запоріжжі ще віддавна стало «темою номер один» не тільки в нашому місті, а й на всеукраїнському рівні. Ще б пак! Адже цей епічний довгобуд, який пережив чотирьох президентів і пам’ятає дві революції, нарешті «став у стрій» і став поступово знижувати градус транспортного напруження для жителів Хортицького мікрорайону, пише “zaporizhzhia-future.com.ua“.
«Захарій» поруч
Однак, як виявилося згодом, радіти особливо нічому. Поки що, в усякому разі. Адже запрацювала всього лише одна четверта частина того, що було заплановано і вже без малого два десятки років будується. І наявність другого мостового переходу через Старий Дніпро ніяк не вирішила проблеми величезної пробки (особливо в «час пік») перед в’їздом на міст через Новий Дніпро. Запорізькі водії змушені все так же простоювати там, не маючи можливості вчасно потрапити ні в центр міста, ні в Хортицький мікрорайон, який, нагадаємо, сам по собі є своєрідним «містом в місті» – понад 120 тисяч жителів, яким для забезпечення їх щоденних потреб вкрай необхідно сполучення з центральною частиною Запоріжжя.
Однак, перший крок зроблено і світло в кінці тунелю видніється. Особливо пприємно те, що все необхідне і досить рідкісне обладнання, яке потрібно для добудови другого моста – вантового – вже прибуло в Запоріжжі. Цей плавучий кран навіть має своє власне ім’я – «Захарій» і є одним з найбільших плавзасобів в своїй категорії. Передбачається, що «Захарій» стане буксирувати до місця монтажу деталі конструкції моста, які неможливо зібрати прямо на місці. Місцем їх складання стане Крива бухта, що в шести кілометрах від майбутнього моста. Таким чином, шлях, пройдений краном з цим вантажем, стане найбільшим за всю історію мостобудування в Україні (дані з відкритих джерел).
«Гвинтова» експертиза
Разом з тим, тема будівництва таких важливих для величезного Запоріжжя мостів в суспільній свідомості далеко не завжди пов’язана виключно з перемогами і досягненнями. Так, наприклад, загальновідомий той факт, що небайдужі запоріжці відразу ж після урочистого відкриття нового моста (за участю президента) виявили деякі недоробки в ньому. Мова йде, перш за все, про не до кінця змонтовані перила пішохідної частини (тобто відсутність у них елементарних кріпильних елементів), що могло, теоретично, призвести до досить неприємних наслідків. Проведена незабаром після того, як пост запоріжця в мережі став вірусним, експертиза, однак, не знайшла істотних порушень монтажу та міст продовжив роботу. Крім того, водії скаржаться на те, що деякі дорожні знаки при виїзді з моста встановлені таким чином, що їх примудряється ігнорувати добра половина водіїв. Втім, за нашою інформацією, таких водіїв «з місцевих» вже майже не залишилося і схему руху по мосту засвоїли якщо не всі, то переважна більшість. Мабуть, первісні помилки були пов’язані з тим, що не всі городяни знали, що проїзд з центру міста в сторону Бабурки буде здійснюватися виключно по старому мосту, а назад – по новому.