Субота, 27 Квітня, 2024

У Запоріжжі почали приймати пластик для переробки

У Запоріжжі з’явився майданчик, де тепер переробляють пластик. Тому кожен охочий може сюди привезти відсортоване сміття та віддати на переробку. Далі на zaporizhzhia-future.

Кожного року люди виготовляють понад 300 мільйонів тонн пластику. Це сміття після використання потрапляє до озер, океанів, струмків, річок. Через ці відходи гине багато тварин та птахів. Адже вони ковтають усе, що потрапляється. Щоб зменшити шкоду сміття для навколишнього середовища, необхідно його почати переробляти. 

Пластик найлегше перероблювати

Зазвичай пластик виготовляють з одного сорту матеріалу. Багатошарові пакети від напоїв набагато складніше переробляти.  Експерти зазначають, що картонний пакет від якогось соку, насправді приховує  в собі велику проблеми. В ньому для переробки використовують лише паперову частину, все останнє – алюмінієву фольгу та пластикове покриття просто спалюють.

А ось з деякими упаковками від цукерок ситуація інакша. Вони можуть бути виготовлені взагалі з десяти різних сумішей.

Тому найпростіше переробляти ПЕТ-пляшки, а саме дробленні з поліетилентерефталату. Під час їх створення до складу цього пластику не додають якісь інші суміші. Тому з цих пляшок можна дуже легко створити нові. Але тільки в тому випадку, якщо вони не кольорові.

Яка ситуація зі сміттям у Запоріжжі

У Запоріжжі існує проблема зі сміттям. На кожній вулиці є стихійні звалища з твердими побутовими відходами. Останні кілька років у місті в рамках проекту в школах встановили контейнери для сортування сміття. У деяких кафе та супермаркетах також таке поступово впроваджують. Щодня комунальники на вулицях міста прибирають стихійні звалища.

Аби у місті менше валялося сміття тут відкрили майстерню з переробки пластику. Сюди запоріжці можуть приносити пластик, щоб його перобили для подальшого використання. Адже викидати його в природному середовищі небезпечно для природи бо він розкладається десятиліттями.  

Яке сміття можна приносити на переробку

До майстерні приймають прозорі пляшки та кришечки від різних напоїв, які мають маркування PET 1. Пляшка повинна бути вимитою. Також приймають тари з маркуванням HDPE 2 від молочних продуктів, косметики, засобів з побутовою хімією. З них обов’язково потрібно зняти наліпку, теж промити та, за потреби, розрізати.

Здавати можна і банки від косметичних засобів та кришки від пляшок, що мають маркування LDPE 4.  Перероблюють іграшки, посуд, контейнери для їжі, пакети-маєчки, з різних продуктів, плівку від пляшок з водою, підгузків, туалетного паперу. Але ця плівка повинна тягнутися, не рватися. На цій вторсировинні потрібно вирізати наліпку.

Організатори зазначають, що вся вторсировинна повинна бути сухою, чистою, сортованою. Можна заплатити і працівники самі переберуть усе, що ви принесли, але це коштує 100 грн за 120 літрів сміття. Майстерня працює на вулиці Сергія Серікова, 30, у понеділок, середу та п’ятницю з 8:00 до 14:00. А також в суботу з 11:00 до 16:00. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.