Понеділок, 20 Травня, 2024

Інновації по-запорізьки: не завжди видно, але завжди дорого

Що означає для жителя сучасності слово «інновація»? Кожен, ймовірно, скаже, що це поява в його житті чогось нового, такого, чого раніше не було. І це нове з великою часткою ймовірності покликане зробити життя пересічного городянина краще, зручніше, приємніше і так далі. Далі на zaporizhzhia-future.

Запорізькі реалії

Але для жителя Запоріжжя це не завжди так. Або завжди абсолютно не так – це з якого боку подивитися. Всі ініціативи міської влади, навіть ті, необхідність яких абсолютно очевидна і які давно стоять на порядку денному, втілюються в життя в нашому рідному Запоріжжі якось так, що в результаті стають непотрібними і переслідуваними усіма. Навіть тими, хто ще недавно дуже чекав на їх втілення.

Взяти хоча б, наприклад, впровадження безконтактної оплати в комунальному міському транспорті. Як то кажуть, гладко було на папері, та забули про яри. Спочатку валідатори встановили, але дуже довго не могли підключити. За цей час кілька з них стали жертвами запоріжців-пасажирів, які дуже люблять супроводжувати поїздку в громадському транспорті розбором всього, що трапляється на очі. Коли валідатори відремонтували (за гроші громади, так) і все-таки запустили, виявилося, що їх робота абсолютно не продумана. Адже пасажир, заходячи в салон, обіцяє водієві сплатити безконтактно, проходить далі і … Ось тут починається квест – водій орлиним поглядом виглядає ззаду, чи сплатив пасажир свій проїзд. Деякі особливо відповідальні йдуть назад до кабіни водія, щоб особисто показати йому факт оплати. Вони натикаються на довгу чергу бажаючих потрапити в салон (адже карантин же – працюють тільки одні двері, сюрприз!) і влаштовують звалище. І так на кожній зупинці, по кілька бажаючих. Інновації в дії, чого вже там.

Проблема з табло

До речі, щодо транспорту. Як раділи запорожці появі табло на центральних зупинках для того, щоб відслідковувати прибуття транспорту! Однак і тут виявилися проблеми. По-перше, модулі GPS, якими оснащується весь комунальний запорізький транспорт, регулярно ламаються, і в результаті до зупинок під’їжджають «невидимки», яких система не бачить. А по-друге – ті транспортні засоби, які вона «бачить», іноді як ніби розчиняються в повітрі разом з пасажирами і на зупинку не приходять. Городяни чимало дивуються цьому і викладають пости відповідного змісту на сторінках в соціальних мережах. Про те, що досить часто ламаються самі табло, і згадувати не варто – це і так зрозуміло. Крім того, команда чинного градоначальника ще за минулої каденції, кілька років тому, обіцяла з часом розширити мережу табло і встановити їх не тільки на великих зупинках. А віз і нині там.

Однак, незважаючи на істотні недоробки цих грандіозних наполеонівських планів, кожен житель Запоріжжя, справно платить податки, фінансує ці зміни. Щодня і щогодини. Кожній вдало втіленій інновації ми радіємо, а бачачи непродумані дії – засмучуємося. Хотілося б бачити, що податки городян витрачаються не даремно, чи не так?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.