Субота, 14 Вересня, 2024

Мiсцевi легенди Запорiжжя

Кожне пристойне місто має у своєму арсеналі безліч міфів та легенд, якi передаються з поколiння до поколiння, та якi розповiдають туристам. Запоріжжя – місто оповите ореолом таємничості, ідеально для цього підходить. Більше на zaporizhzhia-future.com.ua.

Запорізький багатовіковий дуб

Титул найісторичнішого дерева в Україні по праву належить “700-річному Запорізькому дубу”. За легендою, саме під гілками цього дерева запорізькі козаки на чолі з Іваном Сірком писали листа турецькому султану.

Також розповідають історії про те, що Запорізький дуб є енергетичною силою нашої країни. Коли про це дізнався Гітлер, він наказав спиляти дуб та перевезти його до музею Дрездена. Його плани не здійснилися, бо фашистів вигнали з міста раніше, ніж вони зуміли дістатися дерева.

На жаль, ніщо не вічне, і знаменитий велетень з кожним днем втрачає свої сили. Дерево почало гинути ще на початку 90-х років минулого століття. “Спасівці” всіма силами намагаються підтримувати життя у колись могутньому символі Запоріжжя.

Також у 22 країнах світу посадили паростки Запорізького дуба.

Козацькі скарби

Існує безліч легенд про козаків, найпопулярніші з них, це легенди про козацькі скарби.

Свого часу запорізькі козаки робили численні походи, більшість із яких були успішними. Так, будь-який козак мав свій скарб і зберігав його у затишному місці. Це були особисті заощадження кожного. Крім того, також була спільна скарбниця війська Запорізького. Більшість своїх скарбів козаки зберігали у Дніпрі.

У 1775 році, за наказом цариці Катерини, козаків насильно переселили на Кубань і ліквідували Запорізьку Січ.

Вважаючи, що це тимчасово, вони нічого не брали з собою, сподіваючись, що скоро повернуться додому.

Свої заощадження козаки закопували в землю, ховали у скелях та у водах Дніпра. Усі заповіти передавали усно від батька синові, і жодних записів про місцезнаходження заощаджень.

Шукачі скарбів досі не припиняють пошуки, дослiджуючи дно Дніпра.

А історики та археологи офіційно проводять дослідження, оскільки наш край залишається невичерпним джерелом відкриттів. Можливо, колись пошуки увінчаються успіхом, а поки що залишається черпати надію, що скарби справді існують.

Замуровані у греблі

Будівництво ДніпроГЕС пов’язане з жахливою історією про укладачок. За легендою, кілька дівчат-укладниць накрило бетоном під час невеликої аварії на греблі.

Бетон дуже швидко застигав і тому його утрамбували разом із тілами нещасних. Зникнення дiвчат помітили не відразу, тому що була величезна кількість робітників, і зрозуміло, що про якийсь порятунок вже не було мови.

Майже кожна велика споруда має свої жертви, але не про кожну з них розповiдають.

Легенди залишаються легендами, адже жодна з них не має офіційних доказів.

Нам залишається лише вірити наслово чи вважати, що це казки, розказані місцевими, задля більшої популярності міста. Одні історії близькі до правди, інші – лише фантастика. У будь-якому випадку, легенди завжди були і будуть, одні забудуться, а інші з’являться. І це нескінченна історія… 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.