Вівторок, 28 Травня, 2024

Коли на лінію вийдуть трамваї мейд ін Зп?

Транспортні проблеми мегаполісів зростають разом з кількістю населення і цифрами зайнятості людей на підприємствах. Це загальносвітова тенденція і, на превеликий жаль, вона не оминула й Запоріжжя. Адже, хоч наше місто не може претендувати на місце в ТОП-3 найбільших мегаполісів країни, транспортно-логістичні проблеми нам не чужі. Далі на zaporizhzhia-future.

Так вже вийшло, що саме електротранспорт (який у нас в місті, у всякому разі, тотально комунальний і тому порівняно недорогий) бере на себе основне навантаження з перевезення представників пільгових категорій пасажирів (в першу чергу це, звичайно ж, пенсіонери), а крім того – відмінно підходить для роботи в умовах карантинних обмежень, адже більша, в порівнянні з маршрутками, площа передбачає і більшу кількість сидячих місць, а також дозволяє пасажирам якомога менше скупчуватися в салоні.

Трамваї власного виробництва

Тому не дивно, що саме розвитку мережі комунального електротранспорту в Запоріжжі намагаються приділяти максимум уваги. Крім ремонту старого рухомого складу запоріжцям доступні ще «плоди прогресу» у вигляді реновації закуплених в Європі таких, що були у вжитку вагонів трамваїв, а також виготовлення власних, так би мовити, «мейд ін Зп».

Ось цей останній напрям і піарить активно міська влада. У всякому разі, саме тому, що з конвеєра зійшов уже тринадцятий (а якщо рахувати тільки за минулий рік – то третій) трамвайний вагон запорізького виробництва присвячені окремі статті на сайті міської ради. Також там зазначено, що таким чином з 2017 року реалізується цільова програма під назвою «Запорізький трамвай». Вона передбачає, що за кілька років на базі комунального підприємства «Запоріжелектротранс» планується зібрати і випустити на лінію кілька справних і сучасних трамвайних вагонів з метою якнайкраще розвинути мережу електротранспорту в місті. Крім того, ремонт тих, що вже борознять простори Запоріжжя вагонів і купівля їх у європейських партнерів теж прописані в цій програмі.

Попередній трамвайний вагон вийшов з воріт «Запоріжелектротрансу», якщо вірити даним з відкритих джерел, ще в серпні. Причому прес-служба повідомляє, що від вагона до вагона дизайн і оснащення трамваїв все покращується і покращується. Зокрема, крім того, що підлога в нових вагонах пристосована для перевезення маломобільних категорій пасажирів, покращено якість обігріву та освітлення вагонів, оббивка сидінь, ергономіка і навіть зовнішній вигляд.

Ложка дьогтю в бочці меду

У той же час, на сторінках соціальних мереж (зокрема, Фейсбуку) запоріжці і гості міста регулярно скаржаться на те, що рухомий склад «Запоріжелектротрансу» не відповідає необхідним вимогам. Не працюють валідатори для безконтактної оплати, порушується графік руху (особливо у вечірній час), не відчиняються середні двері, призначені для маломобільних громадян. Крім того, чимало нарікань також на роботу персоналу: водії та кондуктори бувають невиправдано грубі з пасажирами, і записи таких історій стабільно потрапляють в Інтернет.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.