Субота, 13 Липня, 2024

Новинки на шляху: зустрічайте валідатори!

Зручність користування, сучасні технології, привабливий зовнішній вигляд, – ось ті тренди, які «задають тон» для безлічі новинок у всьому світі буквально щодня. Вимогам сучасності намагаються підкорятися всі, від рядового дизайнера етикеток до топ-менеджера великої корпорації. Не став винятком і міський простір, який повинен наповнюватися тільки найсучаснішим і зручним чином. Далі на zaporizhzhia-future.

Магія новинок

Запоріжжя теж прагне до оновлення і постійного вдосконалення елементів свого буття. Таким чином, жителі та гості міста зможуть відчути себе причетними до чогось більшого, ніж нехай навіть і дуже великий, але всього лише обласний центр. Адже загальносвітові тенденції вражають уяву: поки ми живемо в 21 столітті, побут розвинених країн вже нагадує або століття 23, або футуристичний світ письменника-фантаста.

Однією з давно знайомих за кордоном, але, тим не менше, майже невідомих запоріжцям функцій, була безконтактна оплата проїзду в громадському транспорті. Така технологія може реалізовуватися за допомогою спеціального приладу – валідатора – який дозволяє здійснити оплату за допомогою банківської картки, а також прямо за допомогою смартфона. Потрібна штучка, чи не так?

Можливість оплатити проїзд таким чином – це дійсно істотний «крок вперед» порівняно з традиційною оплатою. Причин тому кілька. Перша лежить на поверхні: в період епідемії коронавіруса будь-які маніпуляції з купюрами і монетами, які, як відомо, обробки ніякої не проходять, – це ризик підхопити інфекцію. По-друге – безконтактна оплата – це можливість хоч в якійсь мірі проконтролювати пасажирський трафік і таким чином мати аргумент проти підвищення тарифів на проїзд. По-третє – весь світ уже впевнено переходить на цифрові платежі як один з найбільш зручних і захищених способів фінансової дисципліни.

Не все так радісно

Своя ложка дьогтю є, однак, і в цій запорізькій «бочці». Так, в той час, коли їх тільки встановили, підключення терміналів не відбулося – як говорили, з технічних причин. Це дозволило запорізьким вандалам розібрати і зіпсувати кілька валідаторів. Потім, перед підключенням, їх довелося лагодити.

Крім того, валідатори для оплати доступні поки тільки в електротранспорті (комунальні автобуси, трамваї, тролейбуси і електробуси), а ось маршрутки, що належать приватним фірмам, ставити їх не поспішають. Багато в чому, ймовірно, через те, що в такому разі їх трафік стане надбанням громадськості, чого приватникам, безумовно, не хочеться. Однак саме в маршрутках переміщається найбільша кількість потенційних клієнтів послуги безконтактної оплати – що не кажи, а комунальний транспорт частіше вважають за краще представники пільгових категорій населення.

Крім того, сама можливість контролю за здійсненням оплати для водія автобуса або тролейбуса має певні складнощі. І цим користується в своїх інтересах цілком певний прошарок людей. Якщо вдасться вирішити цю проблему і наблизити суспільство до стандартів цивілізованого, то безконтактна оплата стане дійсно універсальним, крутим і зручним засобом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.