Субота, 22 Червня, 2024

Лети в айті. Вчимося і робимо

Так вже виходить, що кожен історичний період характерний своїми перевагами у виборі професій. Чи замислювалися ви над цим, чи  ні, але більшість представників покоління шістдесятих-сімдесятих років, напевно, згадають, як престижно було вступити на лікувальну справу і стати лікарем. Народжені на двадцять-тридцять років пізніше згадають, швидше за все, як здорово було вважатися студентом економічного або юридичного факультетів. Адже заробітна плата молодих фахівців – економістів і юристів – була в ті роки набагато вище середньої по країні. Далі на zaporizhzhia-future.

У наш час не дивно хотіти стати так званим айтишником – тобто представником модної зараз «комп’ютерної індустрії». Заробітна плата таких фахівців досягає декількох тисяч доларів на місяць, а графік і умови роботи, як правило, більш ніж лояльні, і це приваблює в професію сотні молодих умів. Як отримати в Запоріжжі цю професію та які «підводні камені» у навчанні, розповімо в цій статті.

Айті в Запоріжжі

Перш за все, варто згадати про те, який «шлях в професію» може вибрати молодий запоріжець, вчорашній школяр. Так, професію айтішника можна отримати в багатьох ВУЗах нашого міста – Запорізькій політехніці, Запорізькому національному університеті, Класичному приватному університеті. Однак, відзначимо, що отримання такого диплома зажадає часу і, за словами самих випускників і студентів, воно часто відірване від реального життя, тому «обростати» практикою доведеться самостійно.

Якщо шлях до вищого навчального закладу не для вас, можна спробувати щастя в одному з середньо-спеціальних навчальних закладів міста. Термін навчання там менше, а програма багато в чому гнучкіше, що дозволяє істотно «прокачати» майбутні професійні навички за менший термін. Отже, юних запоріжців чекають в таких закладах, як Запорізький електротехнічний коледж, Запорізький авіаційний коледж, а також коледж, підлеглий вже згаданому вище КПУ. Втім, всі середньо-спеціальні навчальні заклади міста зараз співпрацюють з університетами, тому навіть шлях до ВНЗ може лежати через один з коледжів.

Окремий випадок

Якщо ж проведення кількох наступних років за шкільною партою не приваблює майбутнього програміста або веб-дизайнера, в нашому місті існує ще один шлях: приватні заклади, які, з одного боку, надають необхідні знання, а з іншого – націлені на те, щоб максимально скоротити терміни навчання і наблизити його до реальних ситуацій на робочому місці. Стати студентом комп’ютерного напрямку можна в Запоріжжі в академії «Шаг» і в закладі під назвою Brain-akademy». Вартість навчання там дещо вища, проте власники обіцяють, що всі сто відсотків навчального часу студент зможе проводити безпосередньо за комп’ютером. Крім того, викладаються там виключно потрібні для майбутньої професії дисципліни.

Айтішники-практики стверджують, що мало кого з роботодавців цікавить диплом претендента. Швидше, йому запропонують виконати тестове завдання і оцінять на підставі нього. Тому дерзайте, все варіанти відкриті для вас!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.