Вівторок, 28 Травня, 2024

Мегапроект «Велике будівництво» в Запоріжжі триває

В рамках державної програми “Велике будівництво”, яка стартує з 1 березня 2021 р. в перелік якої увійшли такі об’єкти Запорізької області як міст через Дніпро і автодорога “Одеса-Мелітополь-Новоазовськ”, пише zaporizhzhia-future.com.ua

Відома сума виділених бюджетних коштів на дорогу М-14 – це 90 млн. грн, на міст 500 млн. грн.  Фінансувати роботи буде державний фонд регіонального розвитку.

Переможцем торгів на виконання будівництва мостів через Дніпро стала турецька компанія “Onur Taahhüt Şirketler Gurubu”, торги проходили в Запоріжжі.

У грудні 2020 року президент В. Зеленський відвідав з робочим візитом Запоріжжя. Він спеціально приїхав на відкриття моста, який з’єднав Хортицький район з островом Хортиця.

Голова держави В. Зеленський брав активну участь в просуванні робіт з будівництва мосту між правим і лівим берегами Дніпра через острів Хортиця.  На кілька років роботи були припинені і президент зміг зрушити ситуацію з мертвої точки. Були внесені всі необхідні коректування в проектну документацію.  Мерія міста на проектну документацію виділила 15 млн. грн.  Грошові кошти внесла служба автомобільних доріг.

Цей факт увійде в історію будівництва

На будівництві Запорізького моста задіяний найпотужніший плавучий кран Європи LК-800 “Захарій”.  Цей кран доставляє тимчасові опори, які використовуються в будівництві, крім того він бере участь у монтажі мостових опор. Плавучий кран “Захарій” працював на будівництві мостового переходу в Києві. Там сталася поломка, після чого він був відправлений на ремонт на Миколаївський судноремонтний завод “Океан”.   Після ремонту плавучий кран був відправлений до Туреччини, де активно брав участь в будівництві. У кінці 2020 року кран повернувся в Україну. На початку 2021 він прибув в Запоріжжі.

Президент сказав, що 2021 р. будуть побудовані всі мостові переходи.  Нові об’єкти будуть приурочені до 30-ю незалежності України.  Підрядник обіцяє всі роботи закінчити в листопаді 2021 р.

У Запоріжжі довжина автотранспортної магістралі через рік  Дніпро становить 9,1 км.

Мости в Запоріжжі називають ключовими об’єктами президентської програми.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.