Проект «Велике будівництво», заздалегідь анонсований і ретельно розпіарений самим президентом України Володимиром Зеленським, спочатку був досить дискусійним. Адже реалізовувати його передбачалося не в «ситий» і відносно спокійний для країни час, а в розпал епідемії коронавіруса, яка посадила по домівках мільйони українців, а багатьох з них і зовсім позбавила роботи. І витрати на будівництво багатьох інфраструктурних об’єктів, які були б з ентузіазмом сприйняті і зрозумілі ще деякий час тому, тоді сприймалися зовсім по-іншому: насторожено і гранично уважно. Проте, кошти з бюджету виділили і будувати почали. У Запорізькій області «Велике будівництво» торкнулося, перш за все, ділянки траси з обласного центру до Бердянська і, звичайно ж, довгоочікуваних мостів через Дніпро в самому Запоріжжі. Далі на zaporizhzhia-future.
Запорізькі мости
Що стосується мостів, то їх історія досить благополучна, у всякому разі, на даний момент. Так, один з них вже був введений в експлуатацію в грудні минулого року. Втім, буквально на наступний день після того, як президент радісно повідомив про те, що міст відкритий і проїзд по ньому можливий, стало відомо, що монтаж не закінчений. Болти на перилах огородження пішохідної частини виявилися просто не докрученими до кінця, а деякі і зовсім були відсутні. Крім того, за кілька тижнів до того в соціальних мережах з’явився ролик одного із запорізьких рибалок, який на човні наблизився до опор мостів і продемонстрував глядачам, що бетон від опор можливо відкрошити голими руками, навіть не докладаючи значних зусиль. Таким чином, можна зробити висновок, що навряд чи мости відповідають всім вимогам безпеки. Втім, тут же пішли офіційні запевнення в тому, що мости справні і міцні, як ніколи, а що кришиться бетон – то просто випадковість. Запоріжцям залишається сподіватися на те, що це і правда так, тому що перевірити якість виконання робіт без спеціального обладнання і потрібних знань не представляється можливим.
Разом із тим, виникла спірна ситуація і по іншому мосту, вантовому, який ще знаходиться на етапі добудови. Деякий час тому в соцмережах з’явилася інформація про те, що канати (ванти), які повинні будуть тримати конструкцію і які були виготовлені для України за спеціальним замовленням, за вісім років лежання в згорнутому вигляді могли прийти в непридатність. Офіційного спростування цих даних поки немає.
Траса Запоріжжя-Бердянськ
Що стосується щойно побудованої траси на Бердянськ, то вона почала валитися ще в кінці літа-початку осені. Очевидці викладали знімки кілометрів новенького асфальту, поцяткованого тріщинами, де ще недавно автомобілісти простоювали в кілометрових «пробках» через глобальний ремонт. Також стали доступні фотографії узбіч, на яких видно шар асфальту, що відшарувався від дорожньої одежі. Безумовно, така дорога не протягне довго, і незабаром водіям знову доведеться їхати по розбитому асфальту. Прикро, що стільки зусиль щодо приведення доріг до належного стану і фінансів пропали дарма.