Вівторок, 28 Травня, 2024

Не стати Запоріжжю містом-садом. Як з року в рік запоріжці воюють з «Зеленбудом», і що з цього виходить

Під час передвиборчих баталій тема благоустрою міста та його естетичного вигляду знову вийшла на перші рядки популярності у спічрайтерів всіх без винятку кандидатів у градоначальники. Кожен потенційний мер поспішає запевнити городян, що під його управлінням Запоріжжя в буквальному сенсі розквітне, зазеленіє, стане краще, ніж все, що до сих пір бачили жителі. Причому в рекордно короткі терміни, як раз за п’ять років каденції. Далі на zaporizhzhia-future.

А що у них?

Самі запоріжці теж активно постять в мережі фотографії парків, скверів та інших рекреаційних зон нашого міста і порівнюють їх стан зі станом аналогічних об’єктів в сусідніх містах, і навіть закордоном. На жаль, таке порівняння об’єктивно явно не на користь Запоріжжя з його курними газонами і витоптаними квітами. Однак розберемося, чи так все погано, і, найголовніше, в чому причина такої ситуації?

Протягом останніх декількох років співробітниками фірм, що займаються, серед іншого, висадкою і доглядом за зеленими насадженнями в Запоріжжі, були облагороджені і приведені в нормальний стан кілька об’єктів. Крім кількох десятків клумб, розаріїв, саджанців молодих дерев, що прикрашають вулиці нашого міста, слід сказати про флористичні (квіткові) композиції і їх сумну, але типово «запорізьку» долю.

А що у нас?

Вперше композиції із зелених витких рослин на дротяних флористичних каркасах були представлені запорізькій публіці в сквері на бульварі Шевченка. Там вони протрималися у відносно незмінному і цілому вигляді всього кілька тижнів, після чого їх довелося істотно оновлювати і реставрувати. Розвалилися вони, як і слід було очікувати, не самі по собі, а за допомогою людей, які відвідують парк. Платникам податків довелося витратитися на відновлення привабливого вигляду живих скульптур.

Та ж сумна доля спіткала і розарій, висаджений також в центрі міста, на вулиці Якова Новицького. Алея троянд зустрічає запорожців і гостей міста аркою з наполовину облізлою фарбою і клумбами, де видно сліди роботи «мічуринців-любителів», які розібрали по домівках і дачах деякі кущі рослин. І знову місто понесе витрати на відновлення зовнішнього вигляду розарію.

Черговий «епік фейл» стався на День міста, коли в парку біля каскаду фонтанів «Райдуга» руками озеленювачів були створені живі скульптури та квіткові композиції. Вони не простояли в недоторканому вигляді і двох годин, тому що заради ефектного знімка для соцмереж жителі міста перелазили через огорожі і псували насадження. Довершила розгром сім’я з маленькою дитиною, що потрапила на камери відеоспостереження, яка просто викопала кущі квітів, які сподобалися. Слід зазначити, що масових гулянь у парку не було, оскільки через епідемію коронавіруса всі масові заходи потрапили під заборону, однак і порівняно малої кількості відвідувачів вистачило, щоб зруйнувати композиції.

Очевидно, що те, хто стане наступним мером, не дуже вплине на менталітет населення Запоріжжя. Тому красу жителі і далі будуть бачити тільки на фотографіях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.