Порядок благоустрою в Запоріжжі затверджений «Правилами благоустрою території міста Запоріжжя». Правила розміщені на офіційному сайті міської ради. З цим документом може ознайомитися кожен житель міста. Крім цього їм керуються в своїй роботі дві структури міської ради – департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради та інспекція з благоустрою Запорізької міської ради. Далі на zaporizhzhia-future.
Роль благоустрою в житті населення Запоріжжя
Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради займається комплексним вирішенням соціально-економічних, санітарних, інженерних і архітектурних питань. Для цього потрібна постійна координація всіх дій різних виконавців. Головним завданням є створення сприятливих умов для всіх видів життєдіяльності в Запоріжжі для всього населення – робота, відпочинок, спілкування.
Не потрібно думати, що благоустрій залежить тільки від департаменту. Важливо розуміти, що дуже багато залежить від самих городян. Самоорганізація населення – перший крок до впевнених кроків самоврядування.
Ступінь усвідомленості людей впливає не тільки на культуру спілкування, але і на запити, а головне на порядок в конкретному куточку Запоріжжя: прибудинкова територія, парк, сквер, вулиця, площа. Це в свою чергу забезпечує нам якість життя і рівень розвитку міста, точніше забезпечення сучасного вигляду і стандартів.
Що ж вважають благоустроєм? Ремонт і будівництво доріг, підземних пішоходів, мостів – це дорожнє господарство. Озеленення згідно пори року, цим займаються підприємства, які раніше називали «зеленим господарством», крім озеленення вони займаються розвитком і захистом зелених насаджень, рекреацією. Санітарним очищенням займаються підприємства зі збору та вивезення ТПВ, сюди ж можна віднести переробку сміття і відходів. Не останнє місце займає утримання та благоустрій місць поховання. І ось саме ці напрямки при чіткій координації та мінімізації витрат повинні забезпечити підвищення і розширення рівня благоустрою. Всі разом це і є рівень комфорту і забезпечення міського сервісу.
Хто повинен стежити за роботою міської ради з благоустрою Запоріжжя?
У діяльність муніципалітету входить таке поняття як збереження історичного вигляду Запоріжжя. Відповідно містобудівним нормам і численних узгоджень різних підрозділів виносяться рішення про збереження архітектури або раціонального розміщення адміністративний будівель, місць відпочинку, ділових центрів. Таким чином складений повний цикл життєзабезпечення городянина: відпочинок-дім-робота, а між цими трьома необхідними напрямками є обов’язкове обслуговування зі специфікою властивого кожному з них.
Як відомо на міській благоустрій потрібні кошти. Тому дуже важливо ефективно організовувати роботу всіх видів господарювання
Крім цього розвитку благоустрою сильно заважає монополізація, що впливає на конкуренцію серед підрядників, які могли б виконувати різні види робіт.
Світовий досвід свідчить, що немає ідеальної моделі управління благоустроєм. Ефективність залежить від організаційної основи. У Запоріжжі цією основою і є правила по організації благоустрою. Це і є оптимальна організація управління в місті благоустроєм. І поки населення разом з депутатами не почне втручатися і коригувати діяльність підрозділів, що займаються порядком в місті неможливо вирішувати вчасно міські проблеми. Так як від цих правил залежать крім населення і фізичні і юридичні особи. Рівень відповідальності фізичних і юридичних осіб у сфері благоустрою грає дуже важливу роль в дотриманні загальних правил. Цим займається інша структура – інспекція з благоустрою Запорізької міської ради. Ця інспекція забезпечує реалізацію самоврядного контролю за благоустроєм населених пунктів, відповідно до законодавства України. Складає протоколи на винних фізичних та юридичних осіб, всіх форм власності в разі порушення правил благоустрою або законодавства України в частині благоустрою.
Що потрібно населенню вимагати, контролювати і перевіряти? Ці показники одні з небагатьох:
- Вивчити програму з благоустрою міста на конкретний період.
- Будівництво, капітальний і поточний ремонт доріг в місті.
- Допомога населенню в капітальних і поточних ремонтах доріг і тротуарів у дворах і вулицях приватного сектора.
- Освітлення 100% вулиць міста, у дворах і приватному секторі.
- Перевірити порівняльний аналіз збільшення площі об’єктів благоустрою в місті по роках.
- Зробити порівняльний аналіз збільшення площі об’єктів благоустрою та утримання об’єктів благоустрою на території муніципальних кладовищ по роках.
- Зробити порівняльний аналіз забезпечення потреби в місцях поховання на рівні 100%.
- Зробити порівняльний аналіз збільшення спеціалізованої комунальної техніки для благоустрою території Запоріжжя.
Як бачимо, населенню не можна залишати без уваги таку важливу сферу життєдіяльності міста як благоустрій. Організаційна структура міської ради сама ставить собі завдання, сама їх виконує і сама ж контролює. Це говорить тільки про низьку самоорганізацію городян, які повинні ставити завдання міській раді і контролювати їх виконання.