Вівторок, 28 Травня, 2024

Відомий нідерландський архітектор завітав на Хортицю

Один з найвідоміших сучасних архітекторів Нідерландів днями відвідав Запоріжжя, як і будь-якому гостю міста оминути знаний острів йому не вдалося. Деталі на сайті zaporizhzhia-future.com.ua

Прибув гість з Амстердаму на запрошення в.о. директора культури та містобудування Запорізької міської ради Павла Назаренка. Фулко Трефферс був викладачем учасників МРА (МРА (Masters of public administration) – проєкт, огранізований Метінвестом для навчання керівників сучасним методам управління) під час їх навчання в Голландській столиці, серед яких був і Назаренко.

Для Трефферса організували екскурсію містом, показавши йому найвідоміші об’єкти Запоріжжя – старе місто, центр, Соцмісто та Хортицю.

На острові він відвідав майдан «Козацьке коло», який реконструювали чи не найшвидше, зробивши об’єкт інклюзивним. Там встановили інформаційні таблички зі шрифтом Брайля, а біля кожної лавки та символу-оберегу було прокладено тактильну плитку. Вразило європейського гостя семиметрове Коло Єдності встановлене на кургані.

«Ми знаходимось в індустріальному місті й достатньо цікаво й символічно, що об’єкт зроблений зі сталі, — каже Фулко Трефферс.»

До того ж він зазначив, що воно має доволі привабливий вигляд. Архітектор порадив додати лавочок на кургані, аби зробити його більш доступним для людей похилого віку, але в цілому Трефферс похвалив реконструкторів за увагу до людей з особливими потребами.

Фулко зазначив, що місто йому прийшлося до вподоби, особливо архітектор виділив кількість зелених зон та парків у місті, назвавши їх гордістю Запоріжжя. Однак не все в місті, на думку Трефферса, ідеально. Серед проблем він виділив те, що в місті не занадто вдало використовується потенціал прибереженої зони, а також маломобільність, проблема якої має бути розв’язана будівництвом мостів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.