Субота, 13 Липня, 2024

Зароби багато: скільки отримують запорізькі айтішники

Питання оплати праці представників різних професій актуальне завжди. А ще, саме він лягає в основу або навіть стає єдиним критерієм визначення престижності того чи іншого виду зайнятості, і тому люди вибирають або не вибирають певну професію, пише zaporizhzhia-future.

Ким бути?

Не секрет також, що, якщо попередні покоління масово мріяли стати чи то космонавтами, то топ-моделями, то ще десятком різних, але дуже «модних» в ті часи професій, то нинішні діти, які з комп’ютером на «ти» буквально з дитячого садка і в цифрових технологіях розуміють, мабуть, краще дорослих, так само масово рвуться працювати в сегмент IT. Чим же приваблива для молоді ця робота, як оплачується вона, і які перспективи у молодих мешканців Запоріжжя, які вирішать спробувати щастя на цьому терені?

Перш за все, варто сказати, що абсолютна більшість (хоча не всі, зрозуміло) вакансій в сфері комп’ютерних технологій можуть за погодженням з майбутнім керівництвом бути віддаленими. Тобто працювати дистанційно, якщо ви, наприклад, розробник програмного забезпечення, не важко, що є чималим плюсом під час пандемії. Жителі Запоріжжя теж активно займають такі вакансії і працюють на віддаленці.

Високі зарплати

Важливим фактором у формуванні престижу професії «айтішника» є також розмір заробітної плати. Так, наприклад, запорізькі розробники програмного забезпечення, в залежності від кваліфікації, можуть заробляти від півтисячі до двох з половиною – трьох тисяч доларів на місяць. Безумовно, в сфері зайнятості з такими вражаючими «цінниками» непогана конкуренція. І тут, на жаль, запорожці – не в ціні і не в лідерах. За даними з відкритих джерел, частка уродженців нашого міста (і області) серед айтішників України дуже невисока. Так, наприклад, дослідження DOU, що передбачало опитування працівників айті-сфери про розмір їх заробітної плати та локалізації їх місця роботи (було проведено на початку 2020 року), продемонструвало, що частка респондентів, які повідомили, що вони із Запоріжжя, склала майже рекордно низькі 1,3 відсотка. Безумовно, таке дослідження важко вважати стовідсотково репрезентативним в тому, що стосується кількості представників цієї професії в нашому місті, але тенденція, проте, простежується.

При цьому також слід зазначити, що і середня заробітна плата розробників програмного забезпечення в Запоріжжі істотно менше, ніж в інших великих містах країни. Особливо, якщо порівнювати з містами-мільйонниками, де зарплата початківця-айтішника може стартувати від 850 доларів в місяць, а зарплата досвідченого фахівця може досягати і 4 тисяч доларів.

Проте, айті-галузь залишається вельми привабливою для тих, хто тільки визначається з майбутньою професією. Адже, поряд зі зручним графіком та відносно великою зарплатою, здобувач отримує також можливість вільно планувати свою кар’єру і в меншій мірі залежати від начальства, що до вподоби багатьом молодим фахівцям.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.