Вівторок, 28 Травня, 2024

Чому у запорізьких багатоповерхівках під час війни не можна вмикати ліфти

Коли Запоріжжя почало жити у воєнних умовах, по всьому місту вимкнули ліфти. Це було вимушеною мірою, коли у ліфтах, після оголошення повітряної тривоги, люди масово застрягають в ліфтах, пише zaporizhzhia-future.com.ua.

Після місяця війни містяни почали скаржитися через те, що не працюють ліфти. Це викликає великі незручності, оскільки щоденно доводиться спускатися та підійматися сходами, особливо на верхні поверхи. Людям похилого віку це доволі складно, матусям з маленькими дітьми та візочками теж – те ще випробування.

У Запоріжжі працює три з половиною тисячі ліфтів

Виконувач обов’язки мера Запоріжжі Анатолій Куртєв пояснив, чому така міра в умовах воєнного стану є необхідною.

Він говорить, що коли лунає сигнал тривоги, жителі багатоповерхівок починають масово спускатися ліфтами на перший поверх для того, аби потім потрапити в укриття. Виходить, що одночасно по Запоріжжю вмикається одночасно три з половиною тисячі ліфтів, оскільки на мережу виходить велике навантаження, люди застрягають у ліфтах. Комунальникам потрібно їх звільняти.

«І це не теорія. Це те, що нам довелося відчути на практиці. У перші дні війни, коли ліфти ще працювали, в них під час сирен за одну годину застрягало стільки ж людей, скільки за попередні п’ять днів. На жаль, оперативно деблокувати таку кількість мешканців просто неможливо. До того ж працівники аварійної служби ліфтового господарства під час тривоги теж повинні перебувати в укриттях», – зазначив Куртєв.

Така ситуація може виникнути навіть під час комендантської години. тоді аварійні бригади не зможуть швидко пересуватися містом аби дістатися до місця призначання, через це деблокування ускладниться. Виходить, що сотні людей впродовж тривалого часу фактично будуть замурованими у пастці.

Як можуть користуватися ліфтом люди з інвалідністю

Також, є ще один важливий момент, який впливає на це. Аби ліфти працювали без перебоїв, потрібно робити їх планове техобслуговування. Оскільки зараз в країні війна, то обслуговування зробити неможливо, оскільки обмеженні постачання усіх необхідних деталей та матеріалів.

 «Але при цьому ми розуміємо, що є категорії людей, для яких робота ліфтів є життєво важливою. Маю на увазі людей з певними захворюваннями, яким потрібно поїхати у лікарню на процедури (наприклад, на гемодіаліз), або людей, які не можуть пересуватися самостійно і їздять на візочках. Тому ми відпрацювали наступний механізм. Мешканці міста, у яких є така потреба, за день залишають відповідну заявку на 15-80. У заявці вони повідомляють, в який проміжок часу ліфт потрібно увімкнути, а в який – вимкнути. Співробітники контакт-центру опрацьовують заявку і відповідні служби вмикають і вимикають ліфти у заявлений час. Таким чином проблема вирішується», – зазначив очільник міста.

Крім того, він наголосив, що не потрібно постійно скаржитися на незручності. Оскільки у країні йде війна, на деякі незручності потрібно «закрити очі». Неробочих ліфтів це також стосується. Міська влада наполягає об’єднуватися з сусідами. Допомагати спускатися та підійматися сходами людям похилого віку та мамам з дитячими візками. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.