Понеділок, 29 Квітня, 2024

Причини стати айтішником у Запоріжжі

Як не крути, а популярність інформаційних технологій у повсякденному житті буквально кожного мешканця Запоріжжя неможливо переоцінити. І тому оволодіння такою трендовою професією, як програмування, захоплює уми великої кількості людей різного віку – від учнів молодших класів до дорослих.

Програмування (тобто створення цифрового продукту в будь-якому вигляді – від написання сайтів до розробки програмного забезпечення для гаджетів та електроніки будь-якого виду) – це не тільки популярна пошесть, захоплення і хобі, але і цілком вагомий спосіб заробітку. Українські айтішники суттєво виділяються на тлі представників інших, більш тривіальних та звичних професій, значними зарплатами, які, власне, і є найпотужнішим мотиватором та привабливим стимулом до оволодіння цією сучасною та затребуваною професією. Далі – на zaporizhzhia-future.com.ua

Питання оплати

Однак одним лише оволодінням професією ситий не будеш. Вміння та навички вимагають постійного застосування. Однією з причин стати працівником айті-сфери у нашому місті є відносно висока заробітна плата, на яку можуть з повним правом розраховувати програмісти у Запоріжжі. Отже, за інформацією з відкритих джерел, середня заробітна плата айтішника стартує в нашому індустріальному місті від п’ятисот доларів на місяць. На таку зарплату можуть розраховувати здебільшого співробітники без значного досвіду у цій сфері – тобто молоді розробники. Вона вважається мінімальним порогом за постійну зайнятість у сфері інформаційних технологій. Разом з тим, варто зазначити той факт, що айтішники з Києва, Харкова або навіть сусіднього із Запоріжжям Дніпра можуть розраховувати на куди привабливіші умови оплати праці за тих же вступних даних – їхню працю починають оцінювати з мінімальної планки в 600-650 доларів на місяць . Такі умови склалися у більшості фірм різного розміру, які надають послуги з розробки програмного забезпечення, але лише рівнем доходів преференції для програмістів не вичерпуються. Так, наприклад, запорізькі айтішники можуть також розраховувати на корпоративні знижки при вивченні англійської мови в деяких онлайн-школах, абонементи в басейни та спортивні зали за приємними цінами, заходи з тим-білдингу та інші привабливі дрібниці. Якщо врахувати, що абсолютна більшість інших запорізьких роботодавців не можуть похвалитися таким підходом до організації побуту та відпочинку своїх співробітників, то програмістам безперечно пощастило, чи не так?

Графік – мрія

Важливою перевагою професії програміста є можливість працювати за зручним для себе графіком, причому в будь-якій точці планети, де є доступ до швидкісного Інтернету. З одного боку, багато роботодавців по-старому наполягають на тому, щоб співробітники приїжджали в офіс і творили там – в чарівній атмосфері опенспейсу, поряд з колегами, або навіть в окремому кабінеті. Однак війна теж внесла свої корективи до планів і зайнятості запоріжців, а тому все більше програмістів працює прямо з дому, з улюбленого дивана чи кухонного столу. При цьому зазначимо, що робота програміста дозволяє такі вільності, в той же час, як праця, наприклад, сталевара, касира в супермаркеті або водія громадського транспорту, ніяк не може похвалитися подібними можливостями.

Дистанційна робота багато в чому сприяє також самостійно визначати навантаження та розподіляти його як по днях тижня, так і протягом доби. З урахуванням того, що багато запоріжців були змушені перебратися в інші міста і навіть країни, у них з’явилися нові обов’язки та заняття протягом дня, програмісти здатні зберегти свій звичний заробіток і чудово облаштуватись на новому місці. Гарний бонус, чи не так?

Завжди потрібний

Істотною перевагою роботи програміста є також його стабільна та регулярна затребуваність на ринку праці. Не секрет, що багато професій видозмінюються з часом і навіть зовсім зникають зі списку вакансій (наприклад, хто згадає зараз про те, що ще недавно існувала професія друкарки, і жінки займалися тим, що набирали однакові тексти на друкарських машинках?). Фахівці в галузі інформаційних технологій будуть затребувані ще протягом багатьох десятиліть (а то й сторіч, але ми не можемо з упевненістю заглядати так далеко). Адже писати мобільні програми та програми, розробляти сайти, займатися безпекою мереж, захищати від несанкціонованого копіювання бази даних (а також виконувати ще не один десяток подібних функцій) буде потрібно із завидною регулярністю.

Ранній старт

Безумовним “плюсом” роботи програміста є можливість прийти у професію дуже рано, буквально зі шкільної лави. Дійсно, дуже невелика кількість справжніх професіоналів можуть похвалитися тим, що почали осягати не просто ази науки, а практичну роботу за спеціальністю в 15 або 16 років. Адже безліч програмістів до цього віку вже мають дуже велике і нескромне за якістю портфоліо – на радість батькам та власному гаманцю. А якщо додати до цього можливість типового для професіонала в цифровій області швидке кар’єрне зростання – то й зовсім картина виходить райдужна. Вже до 25 років (тобто в той період, коли фахівець в іншій галузі тільки-но робить перші самостійні кроки на кар’єрних сходах під керівництвом більш досвідчених і старших колег), айтішник може займати верхні рядки штатного розкладу фірми. І це – не фантастика, а цілком повсякденна реальність для багатьох запоріжців, які розпочали свій шлях у айті з підліткового віку.

Не для всіх

Разом з тим, слід зазначити, що ці переваги та преференції доступні лише тим фахівцям у програмуванні. які відповідають численним вимогам цієї бурхливої ​​та швидко мінливої ​​галузі. Так, наприклад, без можливості організовувати себе і чітко дотримуватись дедлайнів у власній роботі буде абсолютно марною можливість вільного графіка або віддалена робота з усіма її перевагами – людина просто не зможе вчасно приступити до виконання завдання. А без здатності самостійно та наполегливо вчитися чогось нового у професії та підкорювати нові вершини буквально щодня, активно цікавлячись новинками в галузі, претендент стане неконкурентоспроможним уже через кілька років після отримання диплому. Не надто життєрадісна перспектива, чи не так?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.