Нікого в двадцять першому столітті вже не здивувати віртуальною прогулянкою по вулицях Рима, візитом до Лувру за допомогою Всесвітньої павутини або навіть уявною присутністю на карнавалі в Ріо-де-Жанейро. Запоріжжя в цьому питанні, зрозуміло, істотно відстає від світових лідерів. Власне, в Україні взагалі існує не так багато населених пунктів, які могли б похвалитися подібним рівнем розвитку технологій ознайомлення туристів з власними культурно-історичними об’єктами. Далі на zaporizhzhia-future.
Дивись в Мережі
Однак деякі кроки назустріч тим, хто бажає онлайн ознайомитися з історичними будівлями на вулицях та іншими архітектурними спорудами Запоріжжя, все ж робляться. Перш за все, слід сказати про те, що в місті встановлено і справно функціонують близько двох десятків веб-камер, розташованих в самих популярних для оглядів і прогулянок місцях. Наприклад, серед інших власній веб-камерою може похвалитися площа Запорізька, бульвар Шевченка, ДніпроГЕС, виробничий ансамбль в Заводському районі, площі Фестивальна, Пушкіна і Маяковського, а також проспект Металургів. Відзначимо, що всі вони працюють відрадно стабільно.
Однак нещодавно така ініціатива запорізької влади пішла далі і було запропоновано створити онлайн-карту інших визначних пам’яток нашого міста. Втім, серед основних цілей створення цього проекту було позначено не бажання допомогти зорієнтуватися численним туристам і показати «товар обличчям» перед приїжджими, а прагнення розібратися з підприємцями, які не дотримуються встановленого нещодавно кода міста. Згідно з інформацією з відкритих джерел, в Запоріжжі постійно відбувається безліч конфліктів між підприємцями та міськвиконкомом через наполегливість останнього в дотриманні ряду правил по оформленню вивісок та зовнішньої реклами на фасадах тих будівель, які відносяться до історичних. Для того, щоб наочно проінформувати власників і орендарів будинків про те, що об’єкт нерухомості, що належить їм, дійсно відноситься до тієї категорії будівель, до оформлення якої висуваються особливі вимоги, і була розроблена онлайн-карта з умовними позначеннями і різним кольоровим маркуванням зон.
Тривіальне призначення
Наскільки такий підхід ефективний у вирішенні спорів з підприємцями – невідомо. Однак, з огляду на наявність в Запоріжжі повноцінного туристичного центру, було б правильно і цілком логічно обґрунтовано використовувати виконану роботу і отриману в результаті цього карту в тому числі на благо туристів. Адже погодьтеся, що мати в своєму смартфоні карту історичних пам’яток з розшифровкою і поясненнями, а також різні додаткові опції – це дуже привабливо для гостей міста. А про те, що такі гості для Запоріжжя потрібні і важливі, було неодноразово чути з найвищих і значущих кабінетів міста.
Запоріжжя завдяки своєму архітектурному ансамблю в старій частині незмінно викликає інтерес і захоплення всіх, кому пощастило для себе його розкрити. Конвертувати їх у всеукраїнське (а в ідеалі – і міжнародне) визнання – це крок правильний і дуже своєчасний. Будемо сподіватися, що ця думка прийде комусь в голову.