Четвер, 25 Квітня, 2024

Запоріжцям доступна інноваційна бібліотека

Проблема читання – в 21 столітті це не фігура мови і не алегорія. На превеликий жаль багатьох розсудливих і читаючих громадян України (а таких теж чимало!), це зараз сувора сучасна реальність. Читання як процес, а особливо читання інформаційне та читання як дозвілля стали рідкістю в світі навчальних роликів на різних агрегаторах відео і засилля найрізноманітніших ігор в смартфонах. Можна сказати, що для підростаючого покоління та їхніх батьків проводити вільний час з книгою в руках стало і немодно, і безглуздо, адже сформувати власні переваги в літературі вони не встигли, а чужі їм явно не підходять. Далі на zaporizhzhia-future.

Однак є у цієї безрадісної медалі й зворотний бік: ряд українців як і раніше вважають книгу прекрасним способом проведення дозвілля і поповнюють таким чином свій багаж знань. Однак і у цієї категорії українців є проблема: надто висока ціна на книги при мізерному книжковому фонді більшості бібліотек.

Місцеві реалії: читаємо чи ні?

Запоріжжя виявилося чи не в епіцентрі такої «боротьби». Судіть самі: кілька років тому в місті була затіяна велика реорганізація бібліотечної мережі (тобто окремі заклади для дорослих і дітей з’єднали в одну загальну мережу). Крім того, незважаючи на те, що на осучаснення виділили кругленьку суму (близько двох мільйонів за п’ятирічку, за даними з відкритих джерел), багато популярних в магазинах новинок залишаються недоступними в бібліотеках. Що, в свою чергу, не сприяє зростанню популярності читання. Та й ринок електронних книг, а також аудіоверсій видань, буквально «наступає на п’яти» книгам традиційним, паперовим.

«Підхопити хвилю» і популяризувати читання серед мешканців міста покликаний новий проект – електронна бібліотека. Вона допомагає ефективно вирішувати найрізноманітніші проблеми, пов’язані з бібліотекою класичною – по-перше, електронне книгосховище доступне для читачів цілодобово, по-друге, містить безліч творів як сучасних авторів, так і визнаної класики, а по-третє – тут читач може вибрати собі книги самостійно, грунтуючись на жанрових уподобаннях. Погодьтеся, що для Запоріжжя наявність можливості попрацювати в такій бібліотеці – це чималий крок вперед в популяризації читання і всього, що з ним пов’язано?

Качай Лібраріус – мотай на вус

Називається ця прекрасна розробка дуже «тематично» і атмосферно – Лібраріус. Функціонує електронне книгосховище у вигляді додатку для установки на смартфон, який може працювати як онлайн, так і офлайн. Засновник та ідейний натхненник Лібраріуса – Антон Мартинов – пропонує всім українцям скористатися плодами наполегливої ​​праці його команди для того, щоб «прокачати» свій інтелект.

Безумовно, такі електронні бібліотеки – це величезний крок вперед в популяризації не тільки читання як такого, але і звички заповнювати своє дозвілля змістовно. Електронний формат – це тренд нинішнього часу. Однак наявність таких бібліотек не знімає з місцевої влади необхідності піклуватися про розвиток мережі звичайних закладів для книголюбів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.