П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Історія видатного запорізького підприємця

Максим Поляков — українсько-американський підприємець у сфері інформаційних технологій та космічної галузі. Запоріжець у 2022 році увійшов до рейтингу найбагатших українців. Він співпрацює з найвідомішими компаніями світу, зокрема, зі “SpaceX” Ілона Маска. Про те, як став флагманом сучасного IT країни, завдяки чому досяг успіху, і громадянська позиція — читайте далі на zaporizhzhia-future.com.ua.

Освіта та перші кроки у підприємницькій діяльності

Максим Валерійович Поляков народився 30 червня 1977 року у Запоріжжі. Тут у сім’ї місцевих інженерів, які працювали у філії підприємства “Хартрон” юнак виростав. Після закінчення фізико-математичної школи №28, а потім Запорізького державного медичного університету за спеціальністю лікар-гінеколог – він зрозумів, що помилився з поточною професію. Почав шукати інші шляхи для самореалізації, і з часом знайшов себе в інформаційних технологіях. Його перший відчутний крок у цій сфері стартував з відкриттям першої IT компанії в Україні — “AlarIT Ukraine”. На той час фірма розробляла ПЗ для закордонних клієнтів на аутсорсі. У 2005 році Макс Поляков виходить на зовсім новий підприємницький рівень діяльності — колаборація з британським інвестором Біллом Доббі. У бізнес-групу входили такі проєкти як “EasyDate” (2010 року перейменований на “Cupid plc”), “Murka”, “HitDynamics”, “Maxymiser”.

Успіх та громадянська позиція

З того моменту, коли запоріжець заснував першу компанію — справи почали іти на гору. Підприємець розробляє з іноземними партнерами нові сервіси та компанії, стає відомим за кордоном, а у 2006 році розвиває національні IT-проєкти в Україні, серед яких низка відомі сайти-агрегатори, такі як: “price.ua”, “avtopoisk.ru”, “trud.com” тощо. Філіали були відкриті крім рідного Запоріжжя ще у Дніпрі, Харкові, Києві.

У 2010 році дебютний сервіс “Cupid plc” під управлінням Полякова виходить на “Initial Public Offering” Лондонської Фондової біржі. Через рік компанія визнається технологічним проєктом з найстрімкішим розвитком за версією Deloitte. На піку популярності вартість дейтінгових активів компанії Полякова Cupid plc. оцінювалася в $204,9 млн. На початку 2015 року з інформаційно-технологічної діяльності перемикатися на космічну — кураторство низки відомих компанії. “EOS DATA Analytics” з офісами в США та Україні принесло Полякову найбільший прибуток та успіх. 

Поточний проєкт займався створенням та впровадженням хмарної платформи для обробки та аналізу супутникових даних. З підприємцем із Запоріжжя починають співпрацювати нові бізнеси та навіть представники європейського союзу, які користувалися його IT-винаходами. А у травні 2021 року відомий американський бізнесмен Ілон Маск зустрівся з ним, щоб укласти договір між компанією запоріжця “Firefly Aerospace” та всесвітньо відомою “SpaceX”. За результатами якої було вирішено, що український посадковий модуль, створений компанією Максима Валерійовича — полетить на місяць на ракеті-носії “Falcon 9” в межах космічної програми Артеміда від НАСА. Таким чином підприємець з нашого міста став частиною ентузіастів-колонізаторів космосу. 

Поточні успіхи чоловіка були відзначені журналом “Forbes” у 2022 році — його віднесли до 20 найзаможніших громадян України. В цьому ж році запоріжець зі статками у 800 мільйонів доларів з початку широкомасштабного вторгнення — пожертвував колосальні кошти на гуманітарну допомогу Україні. Багато важливих речей для життєдіяльності містян приїхало до його рідного Запоріжжя, яке з початку великої війни стало фронтовим містом. Також Максим Поляков займався комунікацією з компанії “ICEYE” під час закупівлі фонду “Сергія Притули” супутника за гроші, що були зібрані українцями по програмі “Народний байрактар”. Загалом на момент 2022 року бізнесмен звітував, що в період війни задонатив коштів на суму п’яти мільйонів доларів в українську економіку та підтримку держави у боротьби з окупантами.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.