З впровадженням у наше життя кожної новинки нам стає трішки легше існувати на цьому світі. В принципі, це правило не змінилося з античних часів і буде актуально ще багато років по тому. Адже всі сучасні досягнення для людського комфорту – це в минулому було інноваціями, чи не так? Далі на zaporizhzhia-future.
Коли нема чим хвалитися
Для величезного індустріального міста, яким є Запоріжжя, впровадження інноваційних підходів до виробництва також буде означати створення більш здорового середовища для городян. Адже не секрет, що очисні споруди, які встановлені на більшості заводів, давним-давно потребують оновлення.
Однак наше місто, на превеликий жаль усіх, хто в курсі справи, десяток років тому впевнено зайняло останнє (!!!) серед всіх регіонів країни місце за рівнем впровадження інновацій. Тоді оцінювалися не тільки промислові новинки, а й доступність для городян нових послуг, наявність оновлених технологій, нових, оригінальних, форм організації дозвілля та праці городян. Не секрет, що це істотно (і головним чином негативно) відбивалося на житті пересічного запоріжця.
Задумалися про майбутнє
З тих пір пройшло багато часу і місто стало поступово перетворюватися на краще. Цей шлях видно неозброєним оком: від появи якісної міської інфраструктури (взяти хоча б розвинену мережу сучасного комунального транспорту) до втілення в життя найактуальніших ідей в промисловості. Так, за підсумками 2020 концерн «Метінвест» відзвітував про те, що ввів в експлуатацію чотири сучасних печі, дві з яких – на запорізькому промисловому майданчику. Крім того, в нашому місті вже кілька років поспіль у виставковому центрі «Козак-палац» проходить фестиваль різноманітних новаторських бізнес-ідей, за підсумками якого переможці отримують можливість втілювати свої ідеї в реальність на благо городян.
Незайвим також буде сказати про те, що інноваційне середовище Запоріжжя торкнулося також людей з особливими потребами (наприклад, заплановано відкриття офісу Алли Мурізіді, в якому вона планує забезпечувати роботою городян, які мають проблеми з пересуванням). Не забули також і про підростаюче покоління – і провели фестиваль, присвячений сучасному і дуже актуального напрямку в освіті – STEM-Camp.
Безумовно, головною гордістю і оновленням Запоріжжя є мости через Дніпро. Перший з них уже відкрито президентом країни, другий добудовується. До речі, роботи виконуються за допомогою найпотужнішого плавучого крана в Європі класу «річка-море» – «Захарія».
Втім, незважаючи на це, існує в нашому місті і своя «ложка дьогтю». Перш за все, вона стосується стану контролю за екологією в Запоріжжі. Так, на недавніх акціях протесту навіть звучало слово «екоцид». Саме так сприймають запоріжці необхідність постійно дихати брудним повітрям з неприємним «промисловим» запахом і знати, що в Дніпро скидають відходи з промислових підприємств. На даний момент проблема не вирішена. Очікується, що з відновленням теплої погоди «чарівні запорізькі аромати» стануть з новою силою атакувати жителів і гостей міста.