Вівторок, 10 Вересня, 2024

Інновації в запорізькій освіті 21 століття

Діти 21 століття – зовсім не такі, як їхні батьки, і навіть не зовсім схожі на мілленіалів. Вони просто інші багато в чому, що стосується навчання. Так, наприклад, значне і практично повсюдне використання цифрових технологій накладає свій відбиток на процеси пізнання цих дітей, їх пізнавальну активність, формує інформаційний «порядок денний». Було б дивно, якби саме сучасні технології не потрібно було б закладати в основу навчання українських школярів. Далі на zaporizhzhia-future.

Вчимо краще

Крім того, не варто скидати з рахунків і той факт, що освіта сучасної європейської країни має, дотримуючись загальносвітової тенденції, включати в себе якомога більше елементів точних, природничих наук і технологій. Такий напрям задано освіті в усіх розвинених країнах, і в цьому фарватері намагається рухатися Україна.

З 2017 року, коли в системі середньої освіти нашої країни відбулися істотні зміни, багато чого вже зроблено для того, щоб осучаснити школу. Запоріжжя не стоїть осторонь від новинок, і активно «апгрейдить» свої освітні технології. Широко відомі деякі масштабні заходи, які ініціюються і проводяться як міською владою, так і приватними особами, а також організаціями. Серед них –  тематичний табір, який відбувся в Запоріжжі («Steam-Camp»), який ставить собі за мету всіляке сприяння освоєнню школярами технічних і точних дисциплін, серія семінарів для керівного складу педагогічних установ, присвячених актуальним питанням STEM-освіти в місті, різноманітні фестивалі на кшталт «Young people хаб», які є демонстрацією досягнень учнів в конструюванні і суміжних дисциплінах.

Куди піти вчитися?

Впровадження інноваційних технологій (як технічних, так і методичних) – вельми тернистий процес, який іноді зустрічає істотний опір. Адже крім оновлення суто внутрішнього, «технічного», яке стосується переважно самих учнів та їх педагогів, існують ще й нововведення більш глобальні, які зачіпають суспільство в цілому. До таких новинок, зокрема, відноситься повне переформатування шкільної мережі. Адже до 2024 року в нашому місті зовсім не залишиться загальноосвітніх шкіл в сучасному розумінні, а всі навчальні заклади стануть або гімназіями (де здобувати освіту діти зможуть до 9 класу, в тому числі в початковій школі), або ліцеями, де класів буде цілих одинадцять (а пізніше – і дванадцять), але початкової школи не буде зовсім. Ці нововведення були не цілком радісно прийняті батьками школярів, адже планується, що на всі вісімсот тисяч населення в Запоріжжі залишиться всього-на-всього двадцять вісім ліцеїв (по чотири в кожному районі), а учні початкової школи в багатьох районах (наприклад, Комунарівському або Хортицькому) будуть змушені ходити в школу по дуже незручним і навіть небезпечним маршрутам. Це пов’язано з тим, що школи, які отримують статус ліцеїв, перестануть набирати першокласників, і цим доведеться зайнятися їхнім сусідам, яким «дістався» всього лише статус гімназії.

Два ключові нововведення – за формою і по суті – проходять в Запоріжжі паралельно. Подивимося, яке з них дасть кращі результати.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.