Вівторок, 28 Травня, 2024

Інвестиційна привабливість Запоріжжя і що нам світить

Власних коштів у Запоріжжя і Запорізької області не так багато, як хотілося б. Іншими словами, їх не вистачає на всі забаганки не тільки влади центральної, але також і влади міської. Що вже говорити про простих жителів нашої області, які мріють мати якісне транспортне сполучення, не менш якісне і регулярне водопостачання, вчасно подане і відключене тепло в своїх будинках і так далі. Також досить болючими є в суспільстві соціально значущі питання, такі як шкільна і дошкільна ланки освіти і (особливо зараз, під час пандемії коронавірусу!) заклади охорони здоров’я, пише zaporizhzhia-future.com.ua.

Оскільки «своїх», чесно зароблених коштів традиційно не вистачає, то необхідно, як прийнято в усьому цивілізованому світі, залучати інвестиції. Якщо уявити цей процес спрощено, то будь-який заклад або установа, відкрита в Запоріжжі, яка сплачує податки в міський бюджет і забезпечує хоча б кілька робочих місць для жителів міста – це великий «плюс». І для міської скарбниці, і для населення, і для бюджету країни в цілому.

А як у нас?

Однак в наших реаліях з цим не все так райдужно. Запоріжжя, на відміну від сусіднього Дніпра, досить розвиненої туристичної Одеси або, тим більше, Києва, не може похвалитися сприятливим інвестиційним кліматом. Незважаючи на те, що на головному міському порталі навіть є безліч цікавих «інвестиційних фішок», які допомогли б потенційним інвесторам прийняти правильне рішення, і наявності інвестпаспорту, багато підприємств у нас не затримуються, або і зовсім обходять Запорізьку область стороною.

Приємними винятками стають тільки магазини: різні дискаунтери, які торгують продуктовими товарами, побутовою хімією, групою товарів для дому та господарства. Так, наприклад, не так давно один з магазинів такої спрямованості відкрився в Шевченківському районі Запоріжжя.

Як правило, відкриття таких магазинів вітається жителями території, прилеглої до них. Адже вони прагнуть створити собі сприятливий імідж і за лічені тижні облагороджують те, що міською владою стабільно забувалося протягом декількох десятків років. Однак хочеться задати питання міській владі: а що конкретно робиться в місті для того, щоб таких підприємств відкривалося якомога більше? І місто, і область цілком гідні такої уваги.

Є, куди рухатись

Ретельний аналіз взаємодії численних інвесторів з міською та обласною владою інших регіонів країни показує, що практично в будь-якій галузі народного господарства така співпраця може принести користь населенню. А Запорізька область разом з обласним центром є досить строкату «інвестиційну карту», ​​де можуть зайняти своє гідне місце і аграрні підприємства, і торгові будинки, і виробники всього, чого душа забажає. У період затяжної кризи на ринку вакансій, коли, за деякими підрахунками, кожен шостий житель міста зіткнувся з безробіттям, повним або частковим, це було б дуже доречно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.