П’ятниця, 29 Березня, 2024

Код міста: за і проти

Кожне місто – чи велике, чи маленьке, – має свій характерний «присмак», який може виражатися в безлічі найдрібніших деталей. Непомітні на перший погляд, вони створюють цілісну картину світу як для самих городян, так і для гостей населеного пункту. Безумовно, великі міста, обласні центри мають досить значні можливості для створення власного іміджу. Про те, що характерно для Запоріжжя, які є у нас неписані норми, і як міська влада бореться за їх дотримання, сьогоднішній матеріал. Далі на zaporizhzhia-future.

Правила і порядки

Перш за все, слід сказати про те, що під словосполученням «код міста» в даному конкретному випадку абсолютно не мається на увазі набір цифр для міжміського зв’язку з абонентами. Кодом міста зараз прийнято називати так звану концепцію архітектурного середовища – тобто своєрідний «звід правил», таку собі «уніформу» для всіх елементів містобудування. З моменту прийняття документа (а було це два роки тому) всі архітектурні форми Запоріжжя зобов’язані відповідати прописаним там правилами. Стосуються вони, зокрема, зовнішньої реклами, зупиночних комплексів громадського транспорту, малих архітектурних форм (тобто численних кіосків), всіх видів інфраструктури (призначеної для автомобілів, пішоходів, велосипедистів), зовнішнього освітлення та освітлювальних приладів, фонтанів, фасадів будівель, вивісок, озеленення і багато чого іншого. На даний момент ці норми носять більше рекомендаційний характер, ніж нагадують догми і вимоги, однак, як показала практика, дотримання норм коду міста вже вимагають від тих, хто в них грубо не вписується. Так, наприклад, широко відомі випадки демонтажу деяких вивісок на проспекті Соборному через те, що горезвісним нормам вони не відповідають: занадто великі за площею, занадто яскраві, розміщені неправильно і так далі.

Чимало постраждали від нових норм також власники МАФів. На проспекті Металургів різноманітні за призначенням торгові кіоски демонтували масово, як невідповідні все тому ж «коду міста». У спальних районах, за інформацією з відкритих джерел, кодом міста періодично лякають підприємців, що змушує їх приводити вигляд своїх торгових точок у відповідність з уніформою.

А чи згодні ви?

Суперечки про те, чи потрібен Запоріжжю такий суворий «код міста», ведуться вже далеко не перший рік. На підтримку такого нововведення виступають багато архітекторів і представників влади. Оскільки історичні будівлі в старій частині міста досить серйозно руйнуються від самовільного встановлення величезних і надто важких вивісок, в дотриманні коду міста вони бачать порятунок їх і збереження для нащадків.

Їх опоненти – як правило, дрібні підприємці і власники (або орендарі) приміщень на центральних вулицях міста, – вважають, що таким чином їх бізнеси просто «кошмарять» і можуть змусити переробляти вивіски до нескінченності тільки тому, що вони не сподобалися конкретному перевіряючому. Крім того, для багатьох з них (якщо не брати до уваги великі компанії типу «Нової пошти», яка теж змушена була виправити вивіску) такі витрати є надмірними, а коли вони встановлювали свою рекламу, то ніякого коду міста ще не було.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.