Субота, 13 Липня, 2024

Минуло 4 місяці. Як руйнується міська інфраструктура, відремонтована за наші гроші

Ніколи такого не було, і ось знову. Як то кажуть, ніщо не нове під місяцем, і ми з вами цілком могли припускати, що так скоро і наскільки сумно закінчиться історія з відновленими в Запоріжжі пам’ятниками.

Передвиборні «піонери»

Реставрація пам’яток в акурат до виборів – це далеко не нова піар-технологія. Хоча і відомо, що неважливо, як голосують, а важливо, як рахують, а й традиційними методами вирішили не жертвувати. Тим більше, що об’єкт під гучну «реконструкцію століття» був знайдений просто ідеальний. «Пам’ятник дружбі» в сквері біля центрального запорізького ринку давно навіював ностальгію всім представникам покоління «кому за 50». Тим більше, що піонерські галстуки, чиї кам’яні обриси маячили на пам’ятнику, так само давно «напрошувалися» на декомунізацію. Але займатися цим просто так не було ні фінансів, ні бажання, а тут такий чудовий і неповторний привід! Вибори!

Взагалі-то, спочатку запоріжцям обіцяли зовсім не те, що вийшло в результаті. Говорили про те, що пам’ятник просто пройде реновацію. Це приблизно так: старі скульптури забирають в майстерню, з них знімають 3d-зліпки, за ними, як за готовими зразками, виконують нові скульптури, і встановлюють їх на тому ж місці, зберігши всю експозицію. Думаю, вже всі городяни знають, що в підсумку вийшло. Від реновації в підсумковому варіанті залишився тільки рядок в кошторисі і в будівельній документації. Запоріжці ж отримали шикарну можливість милуватися змужнілими «піонерами», які і близько не були схожі на оригінал. Народ відразу помітив невідповідності і до «піонерів» прикріпилися деякі не цілком цензурні клички. Найм’якше, що можна привести в цій статті – це перейменування вінка, який діти тримають в руках, на «бублик». Адже цей аксесуар, який в оригіналі і правда був вінок, піднятий над головами дітей, в новій версії став великоваговим і небезпечно тяжіє над фігурами.

Перші проблеми

До речі, з огляду на події січня-лютого 2021 року, про долю важкого і небезпечного «бублика» слід потурбуватися заздалегідь. Адже городяни помітили і опублікували в соціальних мережах, як почав валитися півроку назад поставлений пам’ятник. Покриття пішло тріщинами, і також ознаки руйнування були помічені і сфотографовані на основі постаменту. Мабуть, так хвалений «бетон вищої марки» відреагував на звичайнісінькі запорізькі морози. Ну не в Африці ж живемо!

Можна з упевненістю сказати, що свою головну місію – згуртувати електорат певного віку і відправити його на виборчі дільниці – скульптура «Пам’ятник дружбі» виконала. Тепер їй належить одне з двох: або стояти в такому ж незмінному вигляді до наступних виборів, або бути відремонтованою нашвидку і, очевидно, не дуже якісно. У будь-якому випадку, за таке «день простояти та ніч протриматися» заплатять городяни зі своєї кишені. Ну з бюджету міста чи то пак. І скільки таких ремонтів ще буде проведено найближчим часом – таємниця за сімома печатками. Цей пам’ятник ще із запорізькою літньою спекою не стикався.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.