Вівторок, 10 Вересня, 2024

Як виглядатиме найстаріша гідроелектростанція на Дніпрі після реконструкції

Запорізька влада затвердила концепцію масштабної реконструкції ДніпроГЕС. Далі на zaporizhzhia-future.com.ua.

На узгодження проекту піде до 2,5 років. Тобто оновлення греблі розпочнеться не раніше 2023 року. До того ж, мають бути добудовані мости, адже на період реконструкції проїзд через ДніпроГЕС буде закрито. Про це пише на своїй сторінці у Facebook заступник запорізького мера Олександр Власюк.

Оновлена ​​гребля матиме два яруси з кількома транспортними смугами на кожному, розповідають у Міськраді. Нижній ярус відводиться для руху з лівого берега на правий, а також для тротуару. Верхній ярус – для протилежного трафіку та велодоріжок.

Проектувальники кажуть, що реконструкція може бути оперативно реалізована, оскільки не торкається території комунальної власності, передає 061.ua.

ДніпроГЕС – п’ятий і найстаріший ступень каскаду дніпровських гідроелектростанцій. Вона будувалася з 1927 по 1932 рік.

18 серпня 1941-го війська НКВС підірвали греблю, щоби запобігти наступу німецької армії через річку. Керівники цієї операції заздалегідь не повідомили військове командування та місцеве населення про підготовку до вибуху. Згодом їх було заарештовано, але пізніше відпущено. Кількість жертв серед мирних жителів та червоноармійців часто оцінюють від 20 до 120 тисяч людей. Водночас деякі дослідники сумніваються в таких цифрах, які не мають документального підтвердження.

Відновлювалася ДніпроГЕС у 1944-1950 роках. Другий етап її будівництва проходив із 1969 по 1980 рік. У 2000-х велися роботи з модернізації греблі.

Майбутню реконструкцію сплатить “Укргідроенерго”. 2019-го його гендиректор Ігор Сирота заявив, що експлуатацію ДніпроГЕС потрібно продовжити ще на півстоліття.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.