Вівторок, 28 Травня, 2024

Площа Фестивальна: чому провалився план реконструкції, і чи будуть оновлювати головну площу області

Питання оновлення та реконструкції соціально значимих об’єктів міста, як правило, стоїть номером один на порядку денному в багатьох мерів українських міст. Це простий і досить відомий в політ-тусовці спосіб пропіаритися і значно підвищити свій рейтинг у електорату. Як правило, їм часто користуються напередодні виборів, щоб отримати додаткові очки. Крім того, конкуренти, як правило, не можуть на цьому терені створити скільки-небудь виразну конкуренцію представникам провладних структур, оскільки не впливають безпосередньо на прийняті в цій сфері рішення і не мають у своєму розпорядженні бюджетних грошей, пише “zaporizhzhia-future.com.ua“.

Грандіозні плани

Запоріжжя в цьому плані йде «у фарватері» всіх інших міст нашої країни. Так, наприклад, на початку 2020 року стало відомо, що міська влада вирішила масштабно і з шиком витратити кілька сотень мільйонів бюджетних грошей (а значить – коштів, що належать всій громаді) на грандіозну реконструкцію головної площі міста (вона ж – центральна площа Запорізької області – Фестивальна). Планувалося, що на оновленій площі, крім сучасної плитки і повноцінно працюючого фонтану, з’являться зони відпочинку, льодовий каток, зелені зони, дитячі майданчики, прогулянкові алеї і багато іншого. Гроші на всю цю красу планувалося пошукати в трьох різних джерелах – по-перше, міському бюджеті (цілком очікувано), обласному бюджеті (оскільки площа, як не крути, представляє і область теж) і екологічному фонді.

Планувалося також покінчити з проведенням робіт до кінця вересня – початку жовтня поточного року, щоб помпезно відкрити оновлену площу і тим самим довести тим виборцям, хто сумнівається, що представники влади дбають про їхнє благо день і ніч (що було мегаактуально напередодні місцевих виборів). Однак завершити в такі терміни планували не всі роботи, а тільки основні, «косметичні», в більшість трудомістких видів робіт, які потребують доступу до інженерних мереж, були розраховані до кінця лютого 2021 року.

Роботи стоп

Втім, тепер це вже зовсім неважливо, так як до робіт все одно ніхто так і не приступив. Офіційне виправдання для громадськості – коронавірус і пов’язані з ним форс-мажори і фінансові витрати. Але в середині листопада стало відомо, що Господарським судом Запорізької області був визнаний незаконним договір про роботи з реконструкції головної площі області. Проведена напередодні перевірка показала, то тендер пройшов з порушеннями чинного законодавства, і не може бути визнаний законним. Що очікує площу тепер – чи то новий тендер, новий проект і все-таки реконструкція (що було б вкрай актуально, враховуючи досить жалюгідний стан площі) або, традиційно вже, забуття ще на кілька десятків років, покаже час. Однак досвід запорожців переконливо доводить, що всі хоч скільки-небудь значимі проекти у нас починаються і закінчуються «під вибори», з метою звернути на себе увагу. А «коронавірусна» криза, в тому числі фінансова, не щадить міського та державного бюджету. А тому – запасаємося терпінням і спостерігаємо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.