Вівторок, 10 Вересня, 2024

Кам’яна Могила – одна з чудес України: історія та сучасність 

У Запорізькій області безліч цікавих місць та історичних пам’яток. Сюди приїжджають десятки туристів аби насолодися мальовничою природою та прогулятися. До семи чудес України входить Кам’яна могила. Вона розташована неподалік від Мелітополя в селі Терпіння. Кам’яна могила стала заповідником, яка приваблює увагу археологів та туристів, пише zaporizhzhia-future.com.ua.

Перші згадки про Кам’яну могилу

Перша інформація про цю пам’ятку з’явилася у 18 столітті. Ще у 1778 році полководець Суворов зробив біля Кам’яної могили поштову станцію. Згодом, у 1793 році, на той момент у Таврійській області, цю пам’ятку визначили, як «Камінь-ЮЮн-Тащ», що в перекладі з тюркського означає «гора» та «збірний камінь».

Довгий час у літературі про Кам’яну могилу не згадували, про малюнки, які були на скелях печер. Лише у 1837 році, після того, як там побував академік Кьоппен, було опубліковано перше повідомлення про пам’ятку. Через 50 років з’явилося ще одне повідомлення про Кам’яну могилу. Коли археолог Веселовський почав проводити розкопки та побував наприкінці 19 століття на Кам’яній могилі, на той момент йому вдалося частково дослідити ті малюнки, які були на каміннях та в печерах. Там виявили унікальні зображення, за допомогою яких можна було відтворити культуру та побут стародавніх людей, які жили у цій зоні.     

Відомо, що предки з утворених гротів та печер використовували, як святилища. Перед полюванням сюди приходили мисливці, аби провести свої ритуали.

Тут одночасно можна подивитися культуру та походження одразу кількох народів. У різний період тут жили скотарі, мисливці, землероби, потім хозари, половці, скіфи, гунни, сармати та інші.

Три тисячі наскельних малюнків

На цій території археологи виявили понад трьох тисяч наскельних малюнків, які починаються від кам’яного віку та з’являлися і в «золоту» добу. Серед них багато чітких зображень людини, свійських та диких тварин.  У той час такі малюнки видряпували гострими шматками каменю. Деякі малюнки були кольоровими, їх покривали чорними або червоними природними фарбами.

У багатьох печерах зображували дерево життя, як символ родючості або чогось вічного. Також археологи знаходили стародавні місця, куди приносили жертву.  Крім того, через малюнки можна дізнатися, яка була релігія у тамтешніх жителів – магія, фетишизм, анімізм, культ предків та інше. Ця територія була своєрідним храмом, який об’єднував різні світи – підземелля, землю та небо. Через ці степи пройшли багато народів та племен. Кам’яна могила пов’язана з українською історією та Євразії.

Кам’яна могила під час окупації

Нині сюди влаштовують екскурсії та тури. Проте, через окупацію Запорізької області туристи тимчасово не можуть туди приїхати, аби поринути епоху середньовіччя. У ЗМІ з’являлася інформація, що російські окупанти замінували усю територію Кам’яної могили. Та окопуються поблизу прилеглих сіл, облаштовуючи свою базу.

Проте в адміністрації заповідника спростували цю інформацію. У повідомленні зазначається, що саме території заповідник ніхто не мінував. Жодна з історичних пам’яток не має пошкоджень, їх оберігають

Крім того, відомо, що жителі села Терпіння випасають скот поблизу заповідника та не бачили жодного небезпечного предмету.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.