П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Як працює “Захарій” в Запоріжжі

Топовою новиною, яка розбурхувала уми запорожців на початку цього року, стала звістка про те, що кран з чудовим ім’ям «Захарій» прямує в Україну з Туреччини для того, щоб завершити зведення вантового моста через русло Дніпра. Цей міст повинен стати другим побудованим в незалежній Україні мостом в Запоріжжі і, напевно, самим довгоочікуваним для гостей і жителів міста. Далі на zaporizhzhia-future.

Історія одного металевого красеня

Перш за все, варто, мабуть, згадати про те, що «Захарій» являє собою яскравий приклад безвідповідального і непродуманого ставлення до власних ресурсів. Адже багато обивателів, почувши, що кран прямує в Запоріжжя з Туреччини, могли б подумати, що побудований він там, а у нас буде просто виконувати свою важливу гуманітарну місію з порятунку запорожців від перманентних «пробок» вранці шляхом добудови другого моста. А насправді все трохи не так. «Захарій» був збудований в Україні, тут він працював не одне десятиліття, з містами на Дніпрі (зокрема, з Києвом) пов’язана його довга трудова історія. Однак в якийсь момент стало зрозуміло, що кількість замовлень (і, відповідно, роботи для такого металевого красеня) скоротилася і робити йому на батьківщині більше нічого. Тоді кран і продали закордонним покупцям. За інформацією з відкритих джерел, було це кілька років тому. З тих пір він виконав багато різних робіт в Туреччині. Цікаво також дізнатися, що ходить «Захарій» під камерунським прапором.

Можна собі уявити, скільки коштувало транспортування «Захарія» через Чорне море сюди, в Запоріжжя. Однак, що зроблено, то зроблено. І тепер «Захарій» щосили працює на будівництві вантового моста.

«Захарій» працює на батьківщині

Як відомо, протягом другої половини лютого погода в цілому не сприяла проведенню робіт на висоті – дув сильний вітер. Крім того, Дніпро сильно обледенів і можливості навігації по ньому знизилися. З цієї причини «Захарій» стояв у Кривий бухті близько десяти днів, не виходячи на фарватер. Втім, як тільки обмерзання Дніпра пройшло і з’явилася можливість відновити роботи, кран тут же попрямував у свій шестикілометровий шлях до майбутнього мосту з новою частиною конструкції.

Нагадаємо: функція плавучого крана полягає в тому, щоб доставити і змонтувати на висоті деталі майбутнього моста. Споруджувати їх прямо на місці немає можливості, тому довелося вибрати такий шлях: спочатку прольоти збираються робочими в Кривий бухті, а потім «Захарій» доставляє зібрані конструкції на місце будівництва, де будівельники їх монтують. Слід зазначити, що до моменту завершення будівельних робіт слідів діяльності «Захарія», швидше за все, знайти не вдасться: за станом на зараз, кран монтує тимчасові опори. Вони знадобляться для зведення постійних конструкцій, а потім можуть бути демонтовані.

Передбачається, що новий вантовий міст буде готовий вже до кінця року. Хоча на це, безумовно, можуть вплинути найрізноманітніші фактори: від банальних погодних умов до своєчасного і достатнього фінансування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.