Вівторок, 28 Травня, 2024

Запорізький “палац піонерів” не визнали історичною пам’яткою

Місцева влада відмовилася визнати Запорізький палац дитячої та юнацької творчості пам’яткою історії. Далі на zaporizhzhia-future.

Минулого місяця міські активісти подали документи до Запорізької облдержадміністрації, а також до Міністерства культури та інформаційної політики, на присвоєння “палацу піонерів” статусу історичної пам’ятки. 

Ця ідея була підтримана місцевим Науковим товариством імені Якова Новицького, яке на основі угоди з Мінкультом займається моніторингом споруд, збудованих у другій половині XX сторіччя та які потребують охоронного статусу. Про це на початку жовтня проінформував на своїй сторінці у Facebook запорізький краєзнавець Роман Акбаш.

Днями ініціативній групі надійшла відповідь від облдержадміністрації. У листі йдеться, що документацію, подану активістами, некоректно оформлено. Зазначається, що Запорізький палац дитячої та юнацької творчості не відповідає критеріям, визначеним Кабінетом міністрів, для занесення до списку історичних пам’яток. Крім того, в ОДА вважають недоцільним надавати цьому об’єкту статус культурної спадщини. 

Відповідь від облдержадміністрації опублікував на своїй Facebook-сторінці активіст Павло Кравчук. Він розкритикував вердикт місцевої влади, заявивши, що вона не розуміється на пам’ятниках історії та культури, маніпулює нормативною базою і намагається зняти з себе відповідальність за ситуацію на місцях.

Запорізький “Палац піонерів”, збудований у модерністському стилі, було зведено у 1986 році. Під час його ремонту, який розпочався у травні цього року на замовлення Департаменту освіти та науки Запорізької міськради, було знищено фасад, розповідає Inform.zp.ua

Ціна реконструкції будівлі складає 74 мільйони гривень. Основну частину грошей виділено Європейським інвестбанком.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.