Місцева влада відмовилася визнати Запорізький палац дитячої та юнацької творчості пам’яткою історії. Далі на zaporizhzhia-future.
Минулого місяця міські активісти подали документи до Запорізької облдержадміністрації, а також до Міністерства культури та інформаційної політики, на присвоєння “палацу піонерів” статусу історичної пам’ятки.
Ця ідея була підтримана місцевим Науковим товариством імені Якова Новицького, яке на основі угоди з Мінкультом займається моніторингом споруд, збудованих у другій половині XX сторіччя та які потребують охоронного статусу. Про це на початку жовтня проінформував на своїй сторінці у Facebook запорізький краєзнавець Роман Акбаш.
Днями ініціативній групі надійшла відповідь від облдержадміністрації. У листі йдеться, що документацію, подану активістами, некоректно оформлено. Зазначається, що Запорізький палац дитячої та юнацької творчості не відповідає критеріям, визначеним Кабінетом міністрів, для занесення до списку історичних пам’яток. Крім того, в ОДА вважають недоцільним надавати цьому об’єкту статус культурної спадщини.
Відповідь від облдержадміністрації опублікував на своїй Facebook-сторінці активіст Павло Кравчук. Він розкритикував вердикт місцевої влади, заявивши, що вона не розуміється на пам’ятниках історії та культури, маніпулює нормативною базою і намагається зняти з себе відповідальність за ситуацію на місцях.
Запорізький “Палац піонерів”, збудований у модерністському стилі, було зведено у 1986 році. Під час його ремонту, який розпочався у травні цього року на замовлення Департаменту освіти та науки Запорізької міськради, було знищено фасад, розповідає Inform.zp.ua.
Ціна реконструкції будівлі складає 74 мільйони гривень. Основну частину грошей виділено Європейським інвестбанком.