Субота, 14 Вересня, 2024

Запорізька дитяча залізниця: як за 50 років змінився заклад

У Запоріжжі багато місць, які приваблюють, як місцевих жителів, так і туристів. Одне з таких місць – дитяча залізниця. Тут є зоопарк, музей, паркова зона та інші місця, які можна відвідати. Крім того, у цьому позашкільному навчальному закладі займаються юні залізничники, які потім вступають у провідні вищі навчальні заклади. Далі на zaporizhzhia-future.

Як з’явилася запорізька дитяча залізниця

Керівник Придністровської залізниці Ломоносов ініціював створити у Запоріжжі ДЖД. Фахівці запорізьких підприємств обрали місце для будівництва залізниці. Для цього обрали придністровські плавні неподалік від вокзалу «Запоріжжя-1» та ЗАЗ. Більшість місцевих підприємств брали участь у будівництві залізниці. Крім того, було оголошено місячник збору металолому, щоб можна було назбирати матеріал на будівництво колій. Школярам вдалося назбирати півтори тисячі тонн металолому, який згодом переплавили.  

Будівельникам вдалося виконати всі основні роботи у 1972 році до середини травня. Всього фахівці виклали 3,46 кілометра колій та обладнали три станції.

Відкрили дитячу залізницю у Запоріжжі 19 травня 1972 році. Тому, цьогоріч їй виповнилося 50 років. Після урочистого відкриття о 14 годині відправився перший потяг. Головну станцію називали Жовтневою, саме там обладнане депо.

На той момент керувала залізницею Раїса Козак. Їй вдалося створити духовий оркестр серед дітей. Згодом тут з’явилося багато дитячих гуртків з фото та кіно, моделювання, інструментальний ансамбль, спортивні секції. Вона керувала запорізькою ДЖД до 2012 року.

Крім того, у 1973 році почали будувати додаткові зупинки, продовжили протяжність самої залізниці, з’явилися додаткові тепловози. Тепер довжина дороги досягає 9,4 кілометра.

Зоокуток та інші туристичні місця

Саме на станції Жовтневій розташовано зоокуток, в якому першим мешканцем став ведмідь. Потім із заповідника привезли птахів, тварин тощо.

Вже у 1983-1984 роках дитячу залізницю почали переобладнувати, тоді закупили більш сучасні вагони ПВ51, які курсують нині. Також в ці роки побудували додатковий чотириповерховий комплекс, де розмістили усі гуртки.

У 1990 році на лінії залізниці побудували тунель, в якому зберігали увесь рухомий склад. Наприкінці 90-х та початку 2000-х років у гуртках ДЖД займалися тисячі дітей. Великим попитом користувався саме гурток залізничників. Там викладають фахівці, які працюють на справжній залізниці. Вже влітку у них починалася справжня практика. Юні залізничники починають працювати в залізничному депо. Вони виконують усю роботу. Потім до 45% вихованців дитячої залізниці обирають це направлення в майбутньому, як основну свою професію.

У 2002 році на Жовтневій станції виконали капітальний ремонт, як платформи, так і переклали колії. Згодом сюди для обміну досвідом приїжджали залізничники з Берліну.

Нині на території комплексу можна прогулятися, тут багато різних та унікальних дерев та квітів, є невеличкий ботанічний сад, акваріум, зоопарк. На вході на постаменті встановлено старий електровоз, є меморіальний комплекс з вічним вогнем.  

Зараз запорізька дитяча залізниця вважається однією із найпротяжніших в Європі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.