Середа, 16 Жовтня, 2024

Кран Захарій. Скандали та повернення на Батьківщину

Нещодавно в Запоріжжя повернувся один з найбільших несамохідних плавучих кранів «Захарій LK-600». За 12 років своєї історії кран встиг прожити кілька гучних будівництв, не обійшлось і без невдач.
І аби зрозуміти феномен слави у крана треба повернутись у минуле, до часу його будівництва. Далі на zaporizhzhia-future.

Побудували Захарія у на суднобудівному заводі «Ленінська кузня» що на Київщині. Після завершення будівництва, 26 серпня 2009 року, він був переданих замовнику. Виникає питання про назву, Захарій це не просто абстрактне ім’я, воно належало батьку Валерія Мошенського, депутата Київради й на той час власника компанії-підрядника.

Вперше Захарія застосували для навантаження іншого крану під назвою «Terex Demag CC2800-1» на судно «Роксолана 2». Перед цим Terex використовували на реконструкції НСК Олімпійський у 2010 році. У серпні цього ж року Захарій займався демонтажем крана «Сарни» і вже влітку 2011 року він отримав перший досвід у містобудуванні займаючись монтажем конструкцій Подільського мостового переходу.

Аварія. Київський інцидент

18 листопада 2011 року запам’яталось Києву падінням Захарія. Близько 11:10 кран впав у Дніпро, вібрація під падіння була відчутна неподалік, на Гаванському мосту що викликало тимчасову паніку у водіїв які знаходили у заторі. Ніхто з персоналу не постраждав, усі робітники врятувались самостійно, трьох звільнила служба порятунку Києва. Захарій отримав значні пошкодження, окрім того, стався витік пального у Дніпро. Кілька днів зайняла нейтралізація забруднення.

Фінальною нотою у цьому інциденті стало створення облікового запису twitter Захарія. Першим його твітом стало повідомлення «Ну ось, я впав». Комічний твіттер досі час від часу публікує повідомлення. Останній твіт датується 4 вереснем 2014 року.

Після, протягом 2012-2014 року кран був демонтований та ремонтований і потрапив до Миколаївського морського торгового порту.
З 2017 року Захарій перебував у Стамбулі. І вже на початку 2020 анонсували його повернення на батьківщину для будівництва вантового мосту у Запоріжжі. Під час подорожі Президента Зеленського до міста він сказав про можливе завершення будівництва вантового моста до 30-річчя незалежності України. Укравтодор в той самий час запевняв про можливе завершення будівництва за 2 роки, хоч будівництво і розраховано на 4 роки робіт. На сьогодні частина мосту вже введена в експлуатацію.

Повернення до Запоріжжя

Фото Liga.net

Місцевий відеоблогер Павло Авдокушин опублікував відео на Youtube де показав як Захарій адаптується на новому місці роботи та яким чином його будуть використовувати. Блогер оглянув плавкран та місця проживання робітників. Він також потрапив у пункт управління Захарія. Зараз кран обслуговує команда з 8 робітників серед яких є як працівники з закордону, так і українці.

Робітник відмітив минулі помилки які призвели до вищезгаданої аварії 2011 року, основну провину покладають на халатність капітана крана та недостатній досвід у кранобудуванні на той час.

Нагадаємо, що до Кривої бухти кран повернувся 6 січня цього року і нині вже залучений у будівництво.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.