Неділя, 13 Жовтня, 2024

Новий сквер на Базарній: добре забуте старе

Кожен житель Запоріжжя, без сумніву, хоче бачити своє місто доглянутим, комфортним і безпечним. А ще, дуже бажано, красивим і сучасним. Далі на zaporizhzhia-future.

Що нам варто фонтан побудувати

У гонитві за голосами виборців приведенню міста в порядок було приділено максимум уваги, і своєї черги на реконструкцію дочекалися навіть зовсім безнадійні, на перший погляд, об’єкти. Так, наприклад, відбулася реновація фонтану на площі Базарній (колишня Анголенко), в районі трамвайної зупинки.

Взагалі-то, спочатку передбачалося, що архітектурна споруда, що, хоч і не має особливих статусів, проте, як і раніше, дорога серцям старшого покоління запорожців, перетвориться якомога менше. Сама скульптура, нагадаємо, являла собою фігури дітей в піонерських краватках. Взявшись за руки, вони, на думку автора споруди Михайла Худаса, просто радіють дитинству. Планувалося просто трохи осучаснити скульптурну групу, прибрати з них краватки, які стали неактуальними через багато років, але залишити те, що подобалося глядачам: легкість композиції, її цілісність, якісне опрацювання найдрібніших деталей, завдяки чому створювалося враження, що фігури стоять, ніби справжні.

Для виконання робіт (остаточна вартість яких, до речі, до цих пір невідома) був запрошений скульптор, який проживає в США, але погодився попрацювати в Україні. Планувалося також, з метою збереження первісного вигляду скульптур, створити 3D копії кожної фігури, а потім на їх основі вже виконувати нову, сучасну версію фонтану.

«Не фонтан»

Однак не так вийшло, як планувалося. Практично відразу після демонтажу скульптур з’ясувалося, що під колишнім фонтаном знаходиться ще один історично привабливий об’єкт – фрагмент льоху одного з купців, які торгували в старому Олександрівську (нагадаємо – так раніше називалося Запоріжжя). Від нього до наших днів залишилося всього кілька сходинок, що ведуть вниз, проте їх облагородили і закрили спеціальним «саркофагом» зі скла, щоб кожен бажаючий міг побачити їх. Практично відразу виявився «підступ» у вигляді запотівання цього скла, в результаті якого розглянути що-небудь під ним – завдання не з простих.

Але і фігури дітей нового фонтану спіткало якщо не повне фіаско, то, у всякому разі, щось подібне. По-перше, фонтан перестав бути фонтаном і опустився до статусу звичайної паркової скульптури. По-друге, підсумкові варіанти скульптур стали вельми несхожими на оригінал. Так, запоріжці нарікають, що хлопчики і дівчатка в легеньких, буквально тріпочучих на вітру нарядах, перетворилися майже в підлітків, і всю чарівність дитинства затьмарило. Навіть вінок, який, за задумом авторів, тримають в руках двоє дітей, перетворився в «бублик» або «шину» (як охрестили його в соціальних мережах).

Що й казати, жителі Запоріжжя залишилися вкрай незадоволені новою версією фонтану, який тепер вже «не фонтан» – в прямому і переносному сенсах. А шкода. Однак до плюсів реконструкції слід віднести те, що в сквері навколо скульптури з’явилися зручні лавочки, а також якісне освітлення. Цікаво тільки, чи надовго.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.